Lexapro (Escitalopram)

Lexapro

Lexapro je antidepresivum s mnoha pozitivními recenzemi od lékařů a pacientů. Jedná se o moderní lék na léčbu deprese, který byl schválen úřadem FDA. Připojuje se k seznamu nejprodávanějších antidepresiv na západním trhu.

Lexapro obsahuje účinnou látku escitalopram. Jedná se o standardní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu. Na rozdíl od tricyklických antidepresiv, která mohou způsobovat dyskinezi, však Lexapro příznaky této neurologické poruchy nezpůsobuje.

Kde si mohu koupit Lexapro v České republice?

Lexapro 20 mg, 10 mg a 5 mg jsou k dispozici na našich webových stránkách. Chcete-li si objednat kvalitní přípravek Lexapro online, vyberte požadovanou dávku a počet tablet v balení. Poté musíte vyplnit krátký dotazník, abychom věděli, na jakou adresu má být vaše objednávka doručena.

Lexapro bez lékařského předpisu je realitou

Díky online lékárnám už nemusíte ztrácet spoustu času a nervů při shánění receptu na Lexapro. Pro nákup v Nova-Lekarna nepotřebujete lékařský předpis. Navíc je celá řada léků na našich stránkách dostupná bez lékařského předpisu!

Nejnižší cena za Lexapro mezi online lékárnami

Zákazníci online lékáren jsou si dobře vědomi výhod nákupu léků online. Ne všechny lékárny však dbají na to, aby byl nákup pro zákazníka co nejvýhodnější. Tým Nova-Lekarna neustále sleduje trh, aby svým zákazníkům nabídl nejlepší možnou cenu.

Přesvědčte se sami:

  • Lexapro 20 mg cena – od Kč 1209.77
  • Lexapro 10 mg cena – od Kč 886.20
  • Lexapro 10 mg cena – od Kč 806.52

Důležité informace o přípravku Lexapro

Spektrum farmakologické aktivity přípravku Lexapro je široké, protože zvyšuje koncentraci serotoninu v mozku a působení tohoto neurotransmiteru na postsynaptických receptorech.

Na rozdíl od mnoha antidepresiv se Lexapro téměř neváže na histaminové, adrenergní a dopaminové receptory, a proto má vysokou úroveň farmakologické bezpečnosti a méně kontraindikací.

Lexapro je antidepresivum s mírným účinkem bez intenzivního ovlivnění CNS a rychlým potlačením příznaků depresivní a/nebo úzkostné poruchy. Klinický účinek přípravku Lexapro se rozvíjí pomalu během 2-4 týdnů. Nepochybně to není nejlepší výsledek, ale maximální antidepresivní účinek se dostaví až během 2-3 měsíců léčby.

Jednoznačnou výhodou přípravku Lexapro je jeho prodloužený účinek, takže k léčbě deprese není nutné užívat lék častěji a ve vyšších dávkách.

Lexapro podává dobré důkazy o sobě v léčbě a prevenci deprese. Používá se také pro:

  • Úzkostné poruchy
  • Záchvaty paniky
  • Fobie
  • Obsedantně-kompulzivní poruchy

V jaké dávce by se měl přípravek Lexapro užívat?

Aby bylo dosaženo stabilního antidepresivního účinku, musí se Lexapro užívat každý den bez vynechání dávky.

Tablety Lexapro se užívají jednou denně v libovolnou vhodnou dobu. Aby se urychlilo vstřebávání pilulky z GIT, měla by se zapít plnou sklenicí vody.

Standardní jednorázová dávka přípravku Lexapro pro zahájení léčby je 20 mg.

Jedna tableta přípravku Lexapro 20 mg denně účinně zabírá u pacientů s antidepresivní poruchou a úzkostnou a obsedantně-kompulzivní poruchou.

Pokud je terapeutický účinek přípravku Lexapro 20 mg nedostatečný, lze dávku zvýšit na 40 mg přípravku Lexapro denně.

Maximální dávka přípravku Lexapro 40 mg se užívá dvakrát denně (20 mg přípravku Lexapro ráno a večer), a to krátkodobě. Jakmile pacient pocítí zlepšení nálady, nemá úzkost nebo strach, dávka se sníží na 20 mg přípravku Lexapro denně.

Možné vedlejší účinky

Nežádoucí účinky přípravku Lexapro se objevují během prvních dvou týdnů užívání léku. Jejich intenzita se zvyšuje. Během těchto dvou týdnů mohou mít pacienti sebevražedné myšlenky, proto lékaři doporučují pacienty v tomto období pečlivě sledovat.

Kromě výskytu sebevražedných myšlenek se při užívání přípravku Lexapro mohou objevit nežádoucí účinky, jako je ospalost, bolest hlavy, třes, závratě, nervozita, nízké libido, špatná koncentrace, nevolnost a zrychlený tep.

Nežádoucí účinky přípravku Lexapro se projevují a lékařský zásah není nutný.

Bezpečnostní opatření

Vyhněte se náhlému přerušení užívání přípravku Lexapro. Při ukončování léčby by měla být dávka snižována postupně s odstupem 1-2 týdnů, aby se předešlo abstinenčnímu syndromu.
Lexapro se nedoporučuje pacientům mladším 18 let a ženám během těhotenství a kojení.
Lexapro se nedoporučuje užívat s tricyklickými antidepresivy a inhibitory MAO. Vzájemné působení těchto léčivých přípravků zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

Úložiště

Přípravek Lexapro uchovávejte na chladném a tmavém místě při pokojové teplotě. Neskladujte jej na místě, kde by mohl být vystaven přímému slunečnímu záření nebo vlhkosti.

Uchovávejte jej mimo dosah dětí a domácích zvířat.