Norvasc (Amlodipin)

Norvasc

Norvasc je lék používaný k léčbě vysokého krevního tlaku a anginy pectoris. Dostupné bez lékařského předpisu na nova-lekarna.com koupit norvasc levně Kč 728.78 krabička 30 tablet s rychlým dodáním v Itálii a zahraničí.

Norvasc se používá k léčbě vysokého krevního tlaku (antihypertenzivum) a anginy pectoris. Amlodipin patří do skupiny léčiv nazývaných antagonisté vápníku. V těle působí tak, že reguluje krevní tlak a snižuje počet záchvatů anginy pectoris, přičemž rozšiřuje a uvolňuje cévy. Amlodipin vyvíjí a prodává několik laboratoří a je dostupný pod různými obchodními názvy, jako je Amlodipine Actavis, Amlodipine Mylan, Amlodipine Pfizer, Axeler, Norvasc. V nova-lekarna.com seženete amlodipin pod názvem Norvasc.

Norvasc cena v České republice

Koupit norvasc v Praze Česká republika Amlodipin je k dispozici v několika generikách, všechny velmi účinné, v Praze Česká republika díky nova-lekarna.com získat amlodipine sou sle název norvasc. Koupit Norvasc v Praze Česká republika levně, rychlé dodání.

Norvasc ceny v České republice: V lékárně koupit norvasc se velmi často liší ceny, protože každá lékárna si může stanovit vlastní ceník. Cena přípravku Norvasc v České republice se pohybuje mezi 5 € a 8 € Někteří tuto cenu považují za drahou, zejména pokud se jedná o generikum.

Norvasc cena v nova-lekarna: koupit norvasc za 29,89 € za krabičku 30 tablet, což odpovídá 1 € za tabletu. Naše online lékárna je tím pravým místem pro nákup norvasc levně. Máme široký výběr produktů, takže si můžete být jisti, že najdete ten pravý pro vás. Je dobré koupit norvasc bez lékařského předpisu.

Doporučení pro použití

Tento léčivý přípravek je blokátor kalciových kanálů, který se často předepisuje pacientům s hypertenzí, chronickou stabilní anginou pectoris, vazospastickou anginou pectoris, angiograficky prokázanou CAD a dalšími kardiovaskulárními onemocněními a srdečním selháním, které jsou doprovázeny vazokonstrikcí.

Existují tři typy přípravku Norvasc v závislosti na množství amlodipinu: 2,5 mg, 5 mg a 10 mg. Tento přípravek se užívá perorálně jednou denně s dostatečným množstvím vody a jídla. O tom, jaká dávka bude pro vás vhodná, rozhoduje lékař, protože to přímo závisí na stavu pacienta, jeho věku a individuální citlivosti.

Norvasc mohou mít předepsán dospělí i dětští pacienti ve věku 6-17 let. Děti obvykle užívají 2,5 mg až 5 mg jednou denně. Maximální dávka pro dospělé je 10 mg denně, ale běžná dávka je 5 mg. Pacienti se selháním jater nebo ledvin, starší pacienti a pacienti, kteří jsou slabí nebo malí, mohou mít počáteční dávku přípravku Norvasc nižší než obvyklou dávku – 2,5 mg, nebo může být dávka stejná jako u pacientů bez těchto problémů.

Bezpečnostní opatření a kontraindikace

Norvasc je třeba užívat opatrně a podle předpisu, protože je možné předávkování. Může vést k závažné symptomatické hypotenzi, která někdy vede k mdlobám nebo závratím.

Při zahájení nebo zvýšení dávky léku může dojít ke zhoršení anginy pectoris a infarktu myokardu. Rovněž se nedoporučuje ukončit užívání přípravku Norvasc rychle – doporučuje se postupné snižování dávky. U pacientů se selháním jater by se měl Norvasc pomalu titrovat. Těhotné ženy by neměly lék užívat, pokud z něj nemají větší prospěch než prospěch. Kojícím matkám se důrazně doporučuje přerušit kojení, protože nebyly provedeny dostatečné studie o tom, zda se lék dostává do mléka.

Lékové interakce

Účinek přípravku Norvasc může být ovlivněn jinými léčivými přípravky a také může změnit intenzitu účinku léků, které se s ním kombinují.

Při užívání se sildenafilem může Norvasc vést k hypotenzi. Je známo, že inhibitory CYP3A včetně ketokonazolu (Nizoral, Extina), itrakonazolu (Sporanox) a ritonaviru (Norvir) vedou ke zvýšené expozici účinné látce přípravku Norvasc, takže při společném užívání těchto léků se může objevit hypertenze a otoky. Pokud se Norvasc užívá se simvastatinem nebo imunosupresivy, jako je cyklosporin (Restasis, Neoral), amlodipin zvyšuje citlivost Vašeho těla na působení léků, se kterými je kombinován, a je nutné snížit dávku.

Kromě toho by měla být dávka léku snižujícího hladinu cholesterolu simvastatinu omezena na 20 mg. Musíte informovat svého lékaře, pokud užíváte některé tablety, včetně multivitamínů s minerály, protože mohou snižovat účinnost přípravku Norvasc. Kromě toho je nejlépe vyloučit ze stravy grapefruit a grapefruitovou šťávu.

Nežádoucí účinky

Ačkoli je Norvasc vysoce účinný, může způsobovat různé nežádoucí účinky, o kterých by uživatelé měli vědět. Nežádoucí účinky mohou být nezávažné, pokud není léčba nutná – zmizí samy od sebe nebo si na ně vaše tělo zvykne. Možné jsou však i závažné nežádoucí účinky – pokud se u vás vyskytnou, je nutné, abyste o nich informovali svého lékaře a vyhledali rychlou pomoc.

  • Otoky kotníků nebo chodidel;
  • Častější nebo silnější bolest na hrudi;
  • Omdlení;
  • Palpitace.