Pristiq (desvenlafaxin)

Pristiq

Přípravek Pristiq (desvenlafaxin) patří do skupiny léků známých jako selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a noradrenalinu neboli SNRI. Tento lék má pomoci vyrovnat tyto chemické látky v mozku, které způsobují depresi, úzkost a další psychiatrické poruchy.

Tento lék byl schválen Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv v roce 2008 a je jedním z nejnovějších antidepresiv na trhu. Prokázala však svou účinnost.

Přípravek Pristiq nesmí užívat nikdo, kdo je alergický na jeho účinné látky nebo na venlafaxin, účinnou látku přípravku Effexor. U pacientů se při zahájení léčby tímto lékem nebo jinými léky stejné skupiny někdy zvýší výskyt sebevražedných myšlenek, a proto by měli být během prvních 12 týdnů léčby pečlivě sledováni. Obvykle se užívá jednou denně v různých dávkách ve stejnou dobu každý den. Dávka je na začátku obvykle malá a zvyšuje se po dobu několika týdnů, dokud pacient neprokáže příznivou odpověď.

Společnost Wyeth Corporation vyrábí přípravek Pristiq a tvrdí, že užívání tohoto léku přináší dvě výrazné výhody – člověk může začít s počáteční terapeutickou dávkou 50 mg (není třeba „začínat nízko, postupovat pomalu“) a je nepravděpodobné, že by docházelo k interakci s jinými léky metabolizovanými játry.

Kde si mohu koupit Pristiq levně?

Objednejte si Pristiq prostřednictvím Nova-Lekarna.com za nejnižší možnou cenu.

K dispozici jsou balení 100 mg a 50 mg. 100% anonymita a rychlé dodání zaručeny.

Přípravek Pristiq si můžete koupit bez lékařského předpisu na našich webových stránkách. Všechny přípravky na našich stránkách jsou navíc vydávány bez lékařského předpisu.

Pristiq 100 mg

Počet tablet v baleníCena
10Kč 733.04
20Kč 1199.65
30Kč 1666.26
40Kč 2132.87
60Kč 3066.10
90Kč 4465.93
120Kč 5865.76
180Kč 8665.42
270Kč 12864.90

Pristiq 50 mg

Počet tablet v baleníCena
10Kč 708.27
20Kč 1129.69
30Kč 1551.10
40Kč 1972.53
60Kč 2815.36
90Kč 4079.62
120Kč 5343.89
180Kč 7872.39
270Kč 11665.15

Obecné informace o přípravku Pristiq

Pristiq (tablety s prodlouženým uvolňováním desvenlafaxinu) je lék na předpis, který se používá k léčbě velké depresivní poruchy. Tento lék patří do skupiny antidepresiv známých jako selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a noradrenalinu (SNRI). Desvenlafaxin působí na centrální nervový systém a zlepšuje náladu tím, že pomáhá obnovit rovnováhu určitých přirozených látek v mozku. Plný přínos tohoto léku se nemusí projevit po několika týdnech.

V jakých dávkách a formách je přípravek Pristiq dostupný?

Přípravek Pristiq je dostupný ve formě 50 mg a 100 mg tablet. Tablety Pristiq jsou:
50 mg – růžové čtvercové tablety s potiskem W 50 na jedné straně
100 mg – oranžové, čtvercové tablety s potiskem W 100 na jedné straně

Jak to funguje

Přípravek Pristiq působí tak, že zvyšuje hladiny serotoninu a noradrenalinu, což jsou neurotransmitery zodpovědné za regulaci nálady. Toho se dosáhne zablokováním proteinů, které je obvykle vracejí zpět do buněk, z nichž pocházejí. Místo toho, aby umožňoval jejich zpětné vychytávání, umožňuje přípravek Pristiq jejich vazbu na receptorové buňky, čímž zvyšuje jejich hladinu v mozku a zlepšuje náladu.

Léky, jako je Pristiq, působí na raphe nuclei, oblast mozku, která obsahuje neurony uvolňující serotonin, jež jsou přímo zodpovědné za náladu, a nepřímo prostřednictvím interakcí s dalšími neurotransmitery, jako je noradrenalin a dopamin.

Jak užívat

Přípravek Pristiq (desvenlaxafin) se používá hlavně k léčbě deprese a úzkostných poruch a někdy také jako lék na chronickou bolest u onemocnění, jako je diabetická neuropatie, migrény a fibromyalgie. K dosažení požadovaného účinku je přípravek Pristiq pacientům předepisován v různých dávkách v závislosti na konkrétních faktorech.

Standardní dávkování přípravku Pristiq pro dospělé

Počáteční dávka přípravku Pristiq pro dospělé je 50 mg jednou denně, která se užívá s jídlem nebo bez jídla. To se týká všech zdravotních stavů, k jejichž léčbě je lék určen.

Někdy lze dávku zvýšit až na 400 mg, ačkoli neexistuje žádný důkaz, že by vyšší dávka přinesla větší prospěch. Ve skutečnosti může být užívání více než 50 mg přípravku Pristiq denně nebezpečné, protože je spojeno s více nežádoucími než léčebnými účinky.

Dávkování u starších osob

Ačkoli se nezohledňuje věk jako takový, dávkování přípravku Pristiq u starších pacientů se obvykle snižuje s ohledem na problémy týkající se renální clearance neboli schopnosti ledvin zbavit se určité látky za určitou dobu. Snížená renální clearance přichází se stářím, a proto je považována za důležitou při určování dávkování u starších osob. Pacientovi s nízkou renální clearance přípravku Pristiq bude předepsána nižší než standardní dávka.

Dávkování u dětí

Užívání přípravku Pristiq nebo jakéhokoli jiného antidepresiva dětmi je přísně zakázáno, dokud jim není alespoň 18 let. Důvodem je vyšší výskyt sebevražd a sebevražedných pokusů v této věkové skupině. Dětem, dospívajícím a mladým dospělým se jako léčba deprese a úzkostné poruchy doporučuje psychoterapie. Při léčbě chronické bolesti se obvykle předepisují léky, které neovlivňují CNS.

Pristiq a další znehodnocení

Renální insuficience je zdravotní stav, který vyžaduje snížení standardní dávky přípravku Pristiq. Místo 50 mg užívaných každý den bude tato dávka upravena na každý druhý den, ale pouze v závažných případech.

Dalším stavem je porucha funkce jater neboli snížená schopnost jater metabolizovat léky, jako je přípravek Pristiq. Při jaterních potížích může být nutné upravit dávkování v závislosti na míře postižení.

Nežádoucí účinky

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat rozmazané vidění, zácpu, závratě, ospalost, sucho v ústech, nadměrné pocení, ztrátu chuti k jídlu, problémy se spánkem a úbytek hmotnosti.

Závažné nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

  • Černé stolice;
  • Bolest na hrudi;
  • Kašel, který nemizí;
  • Bolest, otok a zarudnutí očí;
  • dušnost;
  • Křeče;
  • Změny vidění

Kontraindikace

Přípravek Pristiq byste neměli užívat, pokud jste alergičtí na desvenlafaxin nebo máte jiné alergie. Než začnete tento přípravek užívat, poraďte se se svým lékařem o svém zdravotním stavu a o všech lécích, které v současné době užíváte, včetně volně prodejných a rostlinných léků. Desvenlafaxin může přecházet do mateřského mléka a může poškodit kojené dítě. Přípravek Pristiq by neměl být podáván osobám mladším 18 let bez doporučení lékaře. Může dojít k interakci mezi desvenlafaxinem a jinými léčivými přípravky, jako jsou antipsychotika, cyklobenazaprin, lithium, noradrenalin, kabergolin, pseudoefedrin, venlafaxin a warfarin. Přípravek Pristiq může zvyšovat riziko sebevražedných myšlenek u mladých dospělých (ve věku 18-24 let). V této věkové skupině je proto nutné pečlivé sledování sebevražedných myšlenek.

Informace o bezpečnosti a skladování

Tablety Pristiq s prodlouženým uvolňováním se uchovávají při pokojové teplotě mezi 20 a 25 °C. Krátkodobě ji lze skladovat při teplotách mezi 15 a 30 °C (59 a 86 °C). Měla by být skladována mimo dosah srdce, vlhkosti a světla, mimo dosah domácích zvířat a dětí. Neměl by být uložen v koupelně.