Amitriptylin působí na centrální nervový systém a zvyšuje obsah určitých chemických látek v mozku, které mohou zmírnit bolest. Amitriptylin se běžně používá při léčbě neuropatické bolesti, v profylaxi migrény a v profylaxi chronické tenzní bolesti hlavy.
Pacienti z České republiky, kteří potřebují pravidelně užívat amitriptylin, často zadávají do vyhledávačů dotazy typu „Kde koupit amitriptylin“ nebo „Mohu koupit amitriptylin bez lékařského předpisu“. Tyto otázky nejsou překvapivé.
Zpočátku jsou léky v místní lékárně obvykle mnohem dražší než generika prodávaná online. Hlavním důvodem je, že obchodní marže v kamenné lékárně je mnohem vyšší než v online lékárně. Druhým důvodem je, že generický lék – v tomto případě amitriptylin – se vyrábí v Indii, kde jsou náklady na výrobu léků nižší.
Tyto faktory definují, že nákup Amitriptylinu online za nižší ceny je rozumnou volbou šetrného pacienta.
Kde si mohu koupit Amitriptylin v Česká republika?
Na našich webových stránkách máte možnost koupit Kde si mohu koupit Amitriptyline bez lékařského předpisu. Zaručujeme vysokou kvalitu a rychlé dodání na dobírku v Itálii.
Cena
Amitriptylin je v naší lékárně dostupný ve dvou dávkách, 25 mg a 50 mg.
- Cena malého balení 50 mg (60 tablet) je Kč 738.50.
- Cena za velké balení 50 mg (360 tablet) je Kč 2658.59.
- Cena malého balení 25 mg (90 tablet) je Kč 912.83.
- Cena velkého balení 25 mg (360 tablet) je Kč 2701.96.
Nova-Lekarna nabízí nejnižší ceny pro Amitriptylin v České republice.
Jak si mohu koupit Amitriptylin bez lékařského předpisu?
Je to velmi jednoduché. Stiskněte tlačítko „Koupit nyní“, vyplňte krátký dotazník a do 2-8 pracovních dnů obdržíte produkt na dobírku!
K využití naší služby nepotřebujete navštívit lékaře.
Obecné informace o amitriptylinu
Amitriptylin je tricyklické antidepresivum, které má rovněž výrazný sedativní, hypnotický a anxiolytický účinek. Amitriptylin pomáhá odstranit noční močovou inkontinenci a snižuje chuť k jídlu. Kromě toho má určité analgetické účinky. Používá se jako doplněk k jiným lékům proti bolesti. Při použití v celkové anestezii snižuje krevní tlak a tělesnou teplotu.
Každá tableta amitriptylinu obsahuje léčivou látku amitriptylin-hydrochloridum, 10 mg, a pomocné látky: laktózu, kukuřičný škrob, dvojmocný fosforečnan vápenatý, želatinu, mastek, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, polyethylenglykol 6000, modř Opadry (hydroxypropylmethylcelulosa, oxid titaničitý, mastek, polyethylenglykol, brilantní modř).
Farmakologický účinek
V současné době je amitriptylin považován za nejspolehlivější a cenově nejefektivnější tricyklické antidepresivum. Ve třídě tricyklických léků je amitriptylin po trimipraminu a fluorocykinu na druhém místě co do síly svého sedativního, hypnotického a anxiolytického účinku. Amitriptylin 10 mg se užívá ústy. Antidepresivní účinek se dostaví během 2-3 týdnů po aplikaci.
Mechanismus antidepresivního účinku je spojen se zvýšením koncentrace noradrenalinu a/nebo serotoninu v centrálním nervovém systému (CNS) (snížení jejich zpětného vychytávání).
Amitriptylin má vlastnosti antiarytmik, jako je chinidin. V terapeutických dávkách zpomaluje komorové vedení (v případě předávkování může způsobit závažnou intraventrikulární blokádu).
Dávkovací forma
Potahované, modré, bikonvexní tablety s rizikem na jedné straně. Riziko na pilulce je určeno pouze k usnadnění poloviční dávky.
Klinické použití a indikace
Amitriptylin se používá především k léčbě velké depresivní poruchy, ale lze jej použít i k léčbě deprese jiné etiologie. Amitriptylin je účinný zejména u úzkostně depresivních stavů, odstraňuje úzkost, psychomotorickou agitovanost, vnitřní napětí a strach, nespavost a další depresivní projevy. Používá se také k léčbě fobických poruch, dětské enurézy (kromě dětí s hypotonickým močovým měchýřem), psychogenní anorexie, bulimické neurózy, syndromu chronické bolesti neurogenní povahy a také k prevenci migrény.
Amitriptylin obvykle nezpůsobuje exacerbaci bludů, halucinací a dalších produktivních příznaků, což je možné při užívání antidepresiv s převažujícím stimulačním účinkem (imipramin apod.).
Dávkování a podávání
Dávku léku určí lékař. Užívá se během jídla nebo po něm a zapíjí se vodou. Pro zlepšení spánku lze lék užívat večer. Zvýšení dávky se obvykle dosáhne užitím léku večer nebo před spaním. Při udržovací léčbě lze lék užívat jednou denně. Vysazení léku se provádí postupně pod dohledem lékaře.
Deprese
Léčba se zahajuje nízkými dávkami s postupným zvyšováním dávek pod přísným dohledem lékaře, aby se posoudila účinnost a snášenlivost léčby.
Obvyklá dávka je 75-150 mg denně; v nemocnici se používají vyšší dávky. Průměrná denní dávka u dospělých je obvykle 75 mg (25 mg 3krát denně). Po 3 týdnech účinné léčby lze denní dávku individuálně přehodnotit.
U dětí je účinná denní dávka nejvýše 1 mg/kg tělesné hmotnosti.
Léčba antidepresivy je symptomatická. Délka léčby je přibližně 6 měsíců, aby se předešlo recidivám.
Noční enuréza u dětí
Dávky amitriptylinu používané při enuréze jsou nižší než při léčbě deprese. Denní dávka u dětí ve věku od 6 do 10 let s tělesnou hmotností 25 kg nebo vyšší je 25 mg denně (1 tableta); od 11 do 16 let je 25-50 mg denně (1-2 tablety).
Lék se užívá před spaním. Doba trvání léčby není delší než 3 měsíce.
Zvláštní kategorie pacientů
U pacientů starších 65 let by měla být počáteční dávka snížena (na 50 % minimální dávky). Denní dávku lze rozdělit do několika dávek nebo ji užít jednorázově před spaním. V případě potřeby se dávka zvyšuje postupně pod pečlivým lékařským dohledem, protože u této kategorie pacientů může dojít k závažným nežádoucím účinkům (mdloby, zmatenost). Při poruše funkce jater a ledvin se doporučuje pečlivý výběr individuální dávky, která může být snížena oproti pacientům s normální funkcí těchto orgánů.
V případě předávkování amitriptylinem
Pokud počet tablet za den, které jste užili, přesáhne množství doporučené lékařem, nebo pokud vaše dítě tabletu spolklo, okamžitě vyhledejte lékaře nebo zavolejte záchrannou službu! Nepřestávejte lék užívat okamžitě! Příznaky předávkování se pravděpodobně projeví suchem v ústech, poruchami akomodace, tachykardií, poruchami srdečního rytmu, snížením krevního tlaku, zvýšeným pocením a opožděným močením. Je možná zmatenost a kóma. Jako první pomoc lze přijmout následující opatření: výplach žaludku, užití suspenze aktivního uhlí, projímadla, udržování tělesné teploty, monitorování krevního tlaku, EKG.
Pokud jste vynechali dávku amitriptylinu
Tabletu si vezměte, jakmile si vzpomenete, a ujistěte se, že před užitím další dávky je určitý časový odstup. Pokud je doba do užití další dávky krátká, užijte ji podle pokynů lékaře. Neužívejte dvojnásobnou dávku, pokud vynecháte další dávku!
Možné nežádoucí účinky, míchání s alkoholem
Amitriptylin může způsobit nežádoucí reakce podobné těm, které se vyskytují při užívání jiných tricyklických antidepresiv. Některé z následujících nežádoucích účinků (bolest hlavy, třes, zhoršená koncentrace, zácpa a snížené libido) mohou být také příznaky deprese a při jejím zpomalení se oslabují.
- sucho v ústech, zácpa, poruchy akomodace, tachykardie, zvýšené pocení, zadržování moči
- ortostatická hypotenze, snížená sexuální funkce;
- ospalost nebo sedace, třes, křeče u predisponovaných osob, zmatenost, ztráta vědomí, dysartrie;
- riziko vzniku sebevražedného chování/myšlenek, změna nálady s nástupem manické epizody, projevy úzkosti;
- přibývání na váze;
- poruchy srdečního vedení a rytmu (ve vysokých dávkách);
- zvětšení prsou, produkce mléka z mléčných žláz;
- alergické kožní reakce;
- hepatitida;
- zvýšení počtu eozinofilů; snížení počtu leukocytů a krevních destiček v krvi.
Nežádoucí reakce u starších pacientů
U pacientů ve věku 50 let a více existuje zvýšené riziko zlomenin kostí při užívání selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu nebo tricyklických antidepresiv. Mechanismus tohoto nežádoucího účinku je nejasný.
Zvláštní opatření při užívání amitriptylinu
Deprese je spojena se zvýšeným rizikem sebevražedného chování, autoagrese a sebevraždy. Toto riziko může existovat až do dosažení stabilní remise a může se objevit spontánně v průběhu léčby, zejména v počátečních fázích remise nebo při změně dávkování. Při léčbě antidepresivy byste měli pečlivě sledovat svůj stav, zejména na začátku léčby: změny nálady, chování, klinické zhoršení a/nebo výskyt sebevražedných myšlenek, rozvoj nežádoucích účinků. Požádejte své blízké, aby vám pomohli posoudit váš stav na pozadí léčby. Kdykoli dojde ke změně vašeho stavu, pokud máte pochybnosti o jeho hodnocení, zeptejte se svého lékaře nebo informujte své příbuzné!
Pokud se na začátku léčby objeví známky nespavosti nebo nervozity, doporučuje se navštívit lékaře, aby snížil dávku léku a provedl nezbytnou symptomatickou léčbu.