Alesse (etinyloestradiol, levonorgestrel)

Alesse

Levonorgestrel – ethinyl estradiol je kombinovaná antikoncepční pilulka progestinu (levonorgestrel) a estrogenu (ethinyl estradiol) používaná k prevenci otěhotnění. Složky přípravku Alesse působí především tak, že zabraňují ovulaci (uvolnění vajíčka z vaječníku).

Kde si mohu koupit Alesse bez lékařského předpisu v České republice?

Přípravek Alesse je dostupný v běžných lékárnách na lékařský předpis. Ale Alesse si můžete koupit bez lékařského předpisu v online lékárně Nova-Lekarna!

Zaručujeme, že při nákupu u nás zůstanete v anonymitě a produkt obdržíte 2-8 dní po objednání.

Cena produktu Alesse se pohybuje od Kč 971.71 do Kč 7579.32. Nabízíme nejnižší ceny za vysoce kvalitní výrobky.

Informace o léku Alesse

Levonorgestrel – ethinyl estradiol je kombinovaná antikoncepční pilulka progestinu (levonorgestrel) a estrogenu (ethinyl estradiol) používaná k prevenci otěhotnění. Složky přípravku Alesse působí především tak, že zabraňují ovulaci (uvolnění vajíčka z vaječníku). Přípravek Alesse také způsobuje změny hlenu děložního hrdla, které ztěžují průnik spermií a uhnízdění vajíčka.

Většina značek přípravku Alesse může být použita k léčbě akné také u žen ve věku 14 let a starších, které mohou užívat antikoncepční pilulky a měly menstruaci.

Přípravek Alesse může být dostupný pod různými značkami a/nebo v různých formách. Konkrétní značka přípravku Alesse nemusí být dostupná ve všech formách nebo schválená pro všechny zde uvedené stavy. Některé formy přípravku Alesse se také nemusí používat u všech zde uvedených stavů.

Váš lékař vám mohl doporučit přípravek Alesse i pro jiné stavy, než jsou uvedeny v těchto článcích s informacemi o přípravku. Pokud jste se o tom se svým lékařem neporadil(a) nebo si nejste jistý(á), proč přípravek Alesse užíváte, poraďte se se svým lékařem. Nepřestávejte užívat přípravek Alesse bez porady s lékařem.

Nepodávejte přípravek Alesse nikomu jinému, i když má stejné příznaky jako Vy. Užívání přípravku Alesse může být škodlivé, pokud jej lékař nepředepsal.

Dávkování

21denní balení: Užívejte 1 tabletu denně po dobu 21 dní, poté 7 dní neužívejte žádné tablety a poté začněte další balení.

28denní balení: Užívejte 1 tabletu denně po dobu 21 dní, poté užívejte 1 „připomínací“ tabletu denně po dobu 7 dní a poté začněte užívat další balení.

Dávku léku, kterou člověk potřebuje, může ovlivnit mnoho faktorů, například tělesná hmotnost, další zdravotní stav a jiné léky. Pokud Vám lékař doporučil jinou dávku, než je zde uvedena, neměňte způsob užívání léku bez porady s lékařem.

Poraďte se se svým lékařem o nejvhodnější době zahájení užívání tablet. První den menstruace (krvácení) se nazývá „den 1“. Váš lékař vám může nařídit, abyste začala užívat tablety první neděli po začátku menstruace nebo 1. či 5. den menstruace. Tablety by se měly užívat každý den přibližně ve stejnou dobu, nejlépe po večerním jídle nebo před spaním. Tyto tablety lze užívat s jídlem nebo bez jídla.

Během prvních 7 dnů prvního cyklu užívání tablet by měla být použita druhá antikoncepční metoda (např. latexové kondomy a pěna nebo spermicidní gel). U mnoha žen se během prvních 3 měsíců užívání pilulky objeví špinění nebo slabé krvácení nebo se jim může udělat špatně od žaludku. Pokud se cítíte špatně, nepřestávejte pilulku užívat – problém obvykle pomine. Pokud to nepomine, poraďte se s lékařem nebo klinikou.

Pokud zvracíte nebo máte průjem nebo pokud užíváte některé léky, např. antibiotika, nemusí tablety dobře fungovat. Pokud vyzvracíte dávku léku do 4 hodin po jeho užití, vstřebávání léku nemusí být úplné. Považujte to za vynechanou dávku a postupujte podle pokynů pro vynechanou dávku. Snížení počtu dávek užívaných během měsíce může snížit účinnost léku.

Pokud během užívání antikoncepčních tablet začnete užívat nový lék, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, abyste se ujistila, že nesníží účinnost tablet. Používejte záložní metodu antikoncepce, například latexové kondomy a pěnu nebo spermicidní gel, dokud se neporadíte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Je důležité užívat přípravek Alesse přesně podle pokynů lékaře.

Pokud tablety kdykoli vynecháte, zvyšuje se riziko otěhotnění. Pokud jednu tabletu vynecháte, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete, a další tabletu si vezměte v obvyklou dobu. To znamená, že si můžete vzít 2 tablety v jednom dni.

Pokud během prvních dvou týdnů cyklu vynecháte 2 tablety za sebou, vezměte si 2 tablety v den, kdy si vzpomenete, a 2 tablety následující den. Pak užívejte jednu tabletu denně, dokud balení nedopijete. Pokud máte pohlavní styk během 7 dnů po vynechání tablet, použijte druhou antikoncepční metodu.

Pokud začnete užívat tablety v neděli a vynecháte 2 tablety v řadě během třetího týdne cyklu nebo 3 a více tablet v řadě kdykoli během cyklu, pokračujte v užívání jedné tablety denně až do neděle. V neděli zbytek balíčku bezpečně vyhoďte a ten den začněte nový balíček. Pokud budete mít pohlavní styk během 7 dnů po vynechání tablet, použijte druhou antikoncepční metodu.

Pokud začnete užívat tablety v jiný den než v neděli a vynecháte 2 tablety za sebou během třetího týdne cyklu nebo 3 a více tablet kdykoli během cyklu, bezpečně vyhoďte zbytek balení tablet a začněte užívat nové balení v ten samý den. Pokud budete mít pohlavní styk během 7 dnů po vynechání tablet, použijte jinou metodu antikoncepce. Tento měsíc nemusíte mít menstruaci. Pokud vynecháte 2 menstruace za sebou, zavolejte svého lékaře nebo kliniku.

Další informace o tom, co dělat, když zapomenete užít tabletu, najdete v příbalové informaci. Pokud si nejste jisti, co dělat po vynechání dávky, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka, který vám poradí.

Přípravek Alesse uchovávejte při pokojové teplotě, chraňte před světlem a vlhkostí a uchovávejte jej mimo dosah dětí.

Nevyhazujte léky do odpadních vod (např. do dřezu nebo záchodu) ani do domovního odpadu.

Nežádoucí účinky

Mnoho léků může způsobit nežádoucí účinky. Nežádoucí účinek je nežádoucí reakce na lék, pokud je užíván v běžných dávkách. Nežádoucí účinky mohou být mírné nebo závažné, dočasné nebo trvalé.

Níže uvedené nežádoucí účinky se nevyskytují u všech, kteří užívají přípravek Alesse. Pokud se obáváte nežádoucích účinků, poraďte se o rizicích a přínosech přípravku Alesse se svým lékařem.

Následující nežádoucí účinky byly hlášeny nejméně u 1 % osob užívajících přípravek Alesse. Mnohé z těchto nežádoucích účinků lze zvládnout a některé mohou časem samy vymizet.

Pokud se u vás tyto nežádoucí účinky vyskytnou a jsou závažné nebo obtěžující, kontaktujte svého lékaře. Váš lékárník vám může poradit, jak zvládnout nežádoucí účinky.

 • křeče v břiše nebo nadýmání
 • akné
 • bolest, citlivost nebo otok prsou
 • nepohodlí kontaktních čoček
 • nárůst nebo úbytek ochlupení na těle nebo na obličeji
 • bolesti hlavy
 • zvýšení nebo snížení chuti k jídlu
 • zvýšení nebo snížení zájmu o sexuální aktivity
 • nevolnost
 • vyrážka
 • otoky kotníků a chodidel
 • zvracení
 • změny hmotnosti

Dostupná forma

Alesse 21

Každá světle růžová tableta obsahuje 100 µg levonorgestrelu a 20 µg ethinylestradiolu. Nelékařské látky: hydroxypropylmethylcelulóza, laktóza, stearan hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, polyethylenglykol, syntetický červený oxid železitý, oxid titaničitý a vosk E.

Alesse 28

Každá světle růžová tableta obsahuje 100 µg levonorgestrelu a 20 µg ethinylestradiolu. Bílé tablety jsou neaktivní. Nelékařské látky: hydroxypropylmethylcelulóza, laktóza, stearan hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, polakrylin draselný, polyethylenglykol, syntetický červený oxid železitý, oxid titaničitý a vosk E; bílé tablety: hydroxypropylmethylcelulóza, laktóza, stearan hořečnatý, mikrokrystalická celulóza, polakrylin draselný, polyethylenglykol, oxid titaničitý a vosk E.