Augmentin

Augmentin

Augmentin je lék složený ze dvou molekul: amoxicilinu a kyseliny klavulanové. Amoxicilin je beta-laktamové antibiotikum, které se používá při léčbě některých bakteriálních infekcí, jako je zánět vedlejších nosních dutin, zánět průdušek, infekce močových cest, záněty ucha, bolesti v krku atd. Jedná se o nejčastěji předepisované antibiotikum v Itálii, protože se snadno podává zejména dětem. Je to nejčastěji předepisované antibiotikum v České republice, protože se snadno podává zejména dětem. Kyselina klavulanová je inhibitor beta-laktamázy a nikdy se nepředepisuje samostatně. V kombinaci s amoxicilinem působí proti inhibičním účinkům beta-laktamázy na antibiotikum a zvyšuje tak jeho účinnost.

Kde si mohu koupit Augmentin za nízkou cenu?

Co kdybyste si vybrali širokou škálu zlevněných léků bez nutnosti lékařského předpisu? Co kdyby veškerá péče, kterou potřebujete, byla dostupná jen na pár kliknutí, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu? Vítejte v naší online lékárně, kde se naše týmy snaží splnit vaše očekávání. Najdete zde kvalitní řešení z efektivního výrobního řetězce s řízenými výrobními a balicími procesy. Záruka pečlivého a rychlého dodání v České republice.

Augmentin 1000 mg

Počet tabletCena
10Kč 995.57
20Kč 1556.92
30Kč 2118.27
60Kč 3802.33
90Kč 5486.38
120Kč 7170.42
180Kč 10538.55
270Kč 15590.69

Augmentin 625 mg

Počet tabletCena
30Kč 1622.10
60Kč 2477.77
90Kč 3333.43
120Kč 4189.08
180Kč 5900.41
270Kč 8467.36

Augmentin 375 mg

Počet tabletCena
30Kč 1276.95
60Kč 1899.17
90Kč 2521.41
120Kč 3143.61
180Kč 4388.07
270Kč 6254.75
360Kč 8121.43

Objednat Augmentin bez lékařského předpisu na několik kliknutí

Naše online lékárna vám nabízí širokou škálu produktů. Náš internetový obchod vám nabídne různé dávky přípravku Augmentin (amoxicilin):

  • Augmentin 375 mg (250 mg amoxicilinu + 125 mg kyseliny klavulanové)
  • Augmentin 625 mg (500 mg + 125 mg).
  • Augmentin 1000 mg (875 mg + 125 mg).

Užitečné informace o přípravku Augmentin

Augmentin lze podávat v různých formách (injekce, tablety, prášková suspenze k pití…) a jeho dávkování se liší v závislosti na typu infekce. Lékaři doporučují pokračovat v užívání přípravku Augmentin po několik dní, a to i po vymizení příznaků. Augmentin by měl být používán pouze v nezbytných případech, protože časté užívání může přispět k rozvoji bakterií rezistentních vůči antibiotikům, proto je nutné dodržovat doporučení lékaře. Amoxicilin se vyrábí kultivací hub druhu Penicillium chrysogenum a chemickou syntézou. Antibiotikum přerušuje především proces, při kterém se aminokyseliny spojují do buněčné stěny bakterií.

Jak je tento lék účinný?

Augmentin patří do skupiny penicilinů s rozšířeným spektrem, které pacientům pomáhají v boji proti široké škále bakteriálních infekcí. Amoxicilin přerušuje proces vazby peptidoglykanu, který je součástí struktury, jež pomáhá zpevňovat bakteriální stěnu. Přídavek kyseliny klavulanové působí jako ochrana amoxicilinu a chrání ho před některými bakteriemi. Augmentin je určen k léčbě infekcí, jako je streptokok, zánět močového měchýře, akutní zápal plic, zánět průdušek atd. Jedná se o jedno z nejčastěji používaných antibiotik, které je známé svou účinností, ale může přispívat ke vzniku rezistence vůči antibiotikům. Proto se doporučuje užívat jej pouze v případě prokázané bakteriální infekce. Augmentin není příliš účinný v boji proti infekcím močových cest způsobeným bakterií E. coli.

Dávkování

Augmentin je k dispozici ve formě tablet. Lékaři doporučují spolknout celou tabletu a zapít ji sklenicí vody během jídla. Měl by se užívat rovnoměrně během dne, s čtyřhodinovým odstupem mezi jednotlivými dávkami.

Tento lék se obvykle podává intravenózně. Injekční kapalina se připraví smícháním prášku z vaku s rozpouštědlem. Pokud je roztok mírně zbarvený, je to normální!

Upozornění: Neprodlužujte tuto léčbu déle než dva týdny. V případě přetrvávajících příznaků se poraďte se svým odborníkem, který přehodnotí délku léčby.

Dávkování zůstává přísně individuální. Liší se podle závažnosti onemocnění, věku, tělesné hmotnosti a stavu ledvin. Je nezbytné přesně dodržovat pokyny lékaře.

U dospělých a dětí vážících 40 kg a více jsou obvyklou dávkou dvě tablety 500/125 mg, které se podávají třikrát denně. Všimněte si, že je možné snížit dávku na dvě tablety dvakrát denně, tj. 2 g. Pro těžší léčbu může lékař doporučit zakoupení krabiček 875/125 (1000) mg.

Pro děti s hmotností nižší než 40 kg je vhodnější nápojová suspenze (sirup) nebo sáček. Doporučují se menší dávky 250/125 mg. O užívání tablet se poraďte se svým lékařem.

U osob s problémy s ledvinami a játry může být užitečná úprava dávky. V případě onemocnění jater se doporučují krevní testy ke kontrole funkčnosti jater.

A konečně, přípravek Augmentin by měl být v těhotenství předepisován pouze na doporučení zdravotnického pracovníka. Pokud během užívání přípravku Augmentin otěhotníte, měla byste se obrátit přímo na lékaře, který vám poradí, zda je třeba v léčbě pokračovat.

Jak se lék používá?

V případě generického přípravku Augmentin 500 mg, 1000 mg je nutné si uvědomit, že tyto roztoky jsou určeny pro muže a ženy. V závislosti na formě (sáček, tableta, injekční roztok, sirup atd.) mohou tento léčivý přípravek požít děti i dospělí. Samoléčba se však nedoporučuje. Nedělejte žádná rozhodnutí a poraďte se s odborníky (zejména v případě pediatrického použití).

Tento produkt léčí různá onemocnění. Augmentin 250 mg může například potlačit středně těžký nebo nerozvinutý zánět středního ucha, infekce dýchacích cest nebo močových cest u dětí.

V dávce 500 mg tyto léky léčí závažný bakteriální zánět vedlejších nosních dutin, záchvat bronchopneumopatie, pyelonefritidu, bolestivý zánět středního ucha, komunitní zápal plic, zánět močového měchýře, infekci kostí… Stručně řečeno, tyto léky jsou nepochybně a ohromně účinné.

Augmentin 875 mg je předepisován k odstranění infekcí středního ucha a vedlejších nosních dutin nebo k léčbě a vyčištění dýchacích cest (závažné případy), dále při pokousání zvířaty, infekcích chlamydiemi nebo osteomyelitidě.

Tablety lze užívat 2krát nebo 3krát denně. Délka léčby může být prodloužena na 5-7 dní podle pokynů zdravotnického pracovníka. Vzhledem k tomu, že je k dispozici v různých gramážích, mějte na paměti, že užívání přípravku Augmentin může vyžadovat několik návštěv lékaře za účelem ověření.

Funguje na zvířata? Veterinární lékaři předepisují antibiotika také psům (bez ohledu na plemeno).

Mohu mít po užívání přípravku Augmentin nežádoucí účinky?

Konkrétně Augmentin je antibiotikum, jehož účinnost byla prokázána mnoha laboratořemi i bez lékařského předpisu. Nebudeme vám lhát, Augmentin může vzácně způsobit nežádoucí účinky. Ty se mohou projevovat různými způsoby, například horečkou podobnou angíně, pocity bolesti kloubů, zduřením lymfatických uzlin v podpaží, na krku (podobně jako u bronchitidy) nebo někdy v tříslech. Vzácněji se může objevit mírný otok části obličeje. Stalo se vám to? Vaše léčba by měla být okamžitě ukončena a měla byste být odeslána ke svému lékaři.

Lze uvést i další situace:

  • Vodnatá stolice (průjem), zvracení, nevolnost a únava.
  • ústní nebo pohlavní plíseň
  • Pupínky nebo skvrny na kůži (alergie a svědění)

Tyto případy byly zjištěny laboratorně. Ačkoli jsou tyto případy vzácné, měli byste svůj stav sledovat a v případě potřeby se poradit s lékařem. Pozor, tento lék se s alkoholem dobře neslučuje. Proto se vyhněte jejich míchání (není to absolutní kontraindikace) a vyhněte se těmto lékům, pokud jste těhotná. Stručně řečeno, pokud jste těhotná, zapomeňte na Augmentin.