Celexa (citalopram)

Celexa je nové antidepresivum patřící do skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu. Účinná složka léku, citalopram, zasahuje do důležitých mozkových funkcí a způsobuje výrazné zlepšení souvisejících poruch. Celexa se obvykle předepisuje pacientům trpícím depresí. Léčba však může být použita i pro celou řadu dalších stavů, které nejsou uvedeny v bezpečnostním průvodci. Ujistěte se, že je váš lékař informován o užívání přípravku Celexa off-label.

Jak koupit kvalitní Celexa rychle a levně?

Jediným problémem, který zákazníky přípravku Celexa znepokojuje, je jeho cena. Kromě nákupu drahého léku musí lidé vynaložit peníze na návštěvu lékaře a získání receptu. S rozvojem farmaceutického trhu tak pacienti začali hledat alternativy. Někteří zákazníci se poohlížejí po jiných antidepresivech, zatímco jiní se snaží najít Celexu levněji. Výsledkem je, že někteří z nich dostanou méně silná antidepresiva, ale jiní – stejný potenciál, ale levnější léčbu.

Jak je to možné? Nakupování léků online je inovativním trendem, který si získává stále větší oblibu mezi zákazníky. V konečném důsledku je to výhodná zkušenost, protože člověk může získat kvalitní generický lék za výrazně nižší cenu. Kromě finanční otázky je třeba vzít v úvahu také pohodlí. Nákupem přípravku Celexa online máte možnost zakoupit účinné, levné a bezpečné antidepresivum, aniž byste museli opustit svůj domov.

Lékárna Nová-Lekárna nabízí svým zákazníkům kvalitní přípravek Celexa 10mg, 20mg a 40mg.

Cena

Na stránkách naší online lékárny najdete přípravek Celexa v následujících baleních:

DávkováníTablety v baleníCena
40 mg30, 60, 90, 120, 180, 270, 360Kč 1399.26 - Kč 12593.33
20 mg60, 90, 120, 180, 270, 360Kč 1122.52 - Kč 4445.14
10 mg90, 180, 360Kč 912.83 - Kč 2373.34

Výhody online nakupování léků

V okamžiku, kdy lidé slyší o prostředcích pro online nakupování, jsou příliš skeptičtí na to, aby je vyzkoušeli. Nicméně časem, když jsou účty za lékařskou péči příliš vysoké, jsou lidé připraveni vyzkoušet vše, co mohou, aby získali Celexa za konkurenční cenu. V tomto okamžiku vám velmi pomůže online lékárna, která nabízí řadu výhod, včetně:

 • Velká korelace mezi cenou a účinností přípravku Celexa. Léčba dostupná online je většinou generická, což znamená, že nemá obchodní název. To je však přesně ten bod, který pomáhá snížit jejich náklady. Jakmile najdete dobrou a důvěryhodnou lékárnu, můžete si být jisti, že dostanete kvalitní léčbu od léty prověřeného výrobce. Absence značkových výrobků může zároveň výrazně snížit náklady;
 • Není nutný lékařský předpis. Online lékárny neporušují žádné zákony, ačkoli nabízejí exkluzivní možnost získat online, aniž by bylo nutné se objednat ke zdravotníkovi. Obraťte se na lékaře, který pracuje online, abyste získali bezpečnostní doporučení, pokyny pro příjem a další otázky pro postupný a bezchybný průběh léčby;
 • Moderní služby, včetně rychlého dodání, přehledných webových stránek, jednoduchého platebního procesu a dalších;
 • Bonusy a slevy pro vracející se i nové zákazníky. Vyberte si schválenou a časem prověřenou platformu, která vám tyto výhody přinese.

Porovnání nákupu produktu Celexa v místní lékárně a online

V moderním světě, kde je deprese běžným stavem lidského života, jsou antidepresiva stále populárnější a rozmanitější. Stále více společností vyrábí různá antidepresiva v různých formách, druzích a příchutích, aby uspokojily přání náročných zákazníků. Nákup přípravku Celexa online však zůstává jednou z nejspolehlivějších možností. Tento lék, který patří do skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu, pomáhá vyrovnávat celkový zdravotní stav tím, že vyrovnává počet chemických látek v mozku a jejich fungování.

Lék je oblíbený u pacientů po celém světě, takže je k dispozici v online i offline lékárnách. Rozhodování mezi jednotlivými možnostmi může být pro některé lidi obtížné, ale je důležité pro úspěšný výsledek. Zde se dozvíte některé konkrétní informace o obou variantách, můžete je porovnat a rozhodnout se.

Výhody a nevýhody tradičního nakupování léků

Jistě, jedná se o tradiční způsob nakupování, na který je naprostá většina zákazníků zvyklá. V tuto chvíli musíte navštívit svého lékaře, nechat si předepsat lék, zajít do místní lékárny a lék získat. Tento proces je poměrně jednoduchý, ale je poněkud kontroverzní.

Z hlediska hlavních výhod takového zážitku můžeme zmínit:

 • Kvalita přípravku Celexa a další léčby;
 • Značkové léky;
 • Platit můžete v hotovosti nebo kartou;
 • Je k dispozici v každém okrese.

Pokud jde o nevýhody takového nakupování, je třeba mít na paměti:

 • Vysoké náklady na léčbu;
 • Je vyžadován lékařský předpis;
 • Spotřeba času a peněz;
 • Žádné utajení.

Výhody a nevýhody online nakupování

Současně se lze setkat s novým trendem ve světě farmaceutického nakupování. Nakupování léků online je relativně nové, ale již si získalo oblibu, zejména u mladší generace. Neměli byste se však do tohoto typu nakupování vrhat rovnou, protože má také své klady i zápory.

Nejprve se zaměříme na hlavní nevýhody, kterých je skutečně mnoho, ale patří mezi ně:

 • Riziko spolupráce s podvodnými nebo falešnými společnostmi;
 • Riziko získání nekvalitních léků;
 • Riziko předání vašich osobních údajů třetím stranám.

Jakmile však najdete renomovanou online lékárnu, těmto rizikům se zcela vyhnete. Místo toho budete mít prospěch z:

 • Vysoce kvalitní generický Celexa online a další léky;
 • Konkurenční cena s atraktivními slevami, výprodejem a slevami;
 • Rychlé dodání;
 • Zásady ochrany osobních údajů a naprostá anonymita;
 • Ochotný podpůrný tým, který zajišťuje lékařskou i technickou pomoc;
 • Není nutný lékařský předpis;
 • Pohodlné způsoby platby;
 • Možnost zakoupit si potřebnou léčbu přímo z domova.

Mohu si koupit Celexa bez lékařského předpisu v České republice?

Ano, všechny léky na našich webových stránkách, včetně přípravku Celexa, jsou prodávány bez lékařského předpisu. Pokud však nemáte s užíváním tohoto přípravku zkušenosti, doporučujeme Vám obrátit se na svého lékaře (případně na lékaře online), aby Vám poradil.

Užitečné informace o přípravku Celexa

Celexa je obchodní název léku zvaného citalopram, který se běžně předepisuje lidem trpícím depresí. Celexa je antidepresivum, které se používá ke zlepšení pocitu pohody a ke zvýšení hladiny energie. Obvykle se podává jako součást dlouhodobé udržovací léčby u osob trpících depresí nebo bipolární poruchou. V některých případech lze Celexu použít také k léčbě úzkostných a panických poruch.

Celexa je selektivní inhibitor zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), což je skupina antidepresiv, která působí tak, že obnovují přirozenou rovnováhu serotoninu v mozku. Serotonin je hormon, který hraje důležitou roli v náladě, a proto se Celexa a další SSRI používají u lidí s depresí a jinými poruchami nálady.

Celexa je častou volbou mnoha lékařů, protože má méně nežádoucích účinků než jiná silnější SSRI.

Je však důležité si uvědomit, že i když je nežádoucích účinků méně, stále jsou možné a u některých lidí se mohou vyskytnout nežádoucí reakce nebo nepříjemné vedlejší účinky užívání přípravku Celexa.

Jak přípravek Celexa účinkuje?

Všechny léky SSRI, včetně přípravku Celexa, fungují podobně. Tyto léky blokují zpětné vychytávání serotoninu v mozku, takže je ho více k dispozici pro reakce na nervových zakončeních. Zvýšení množství dostupného serotoninu pomáhá zlepšit náladu pacienta.

Dávkování a léčba přípravkem Celexa

Dávka přípravku Celexa se u každého člověka liší, ale obvyklá počáteční dávka je 20 mg jednou denně. Někdy se užívá vyšší dávka 40 mg (obvykle během aktivního depresivního stavu), ale pouze na základě konkrétních pokynů lékaře.

Výhody

Celexa pomáhá zlepšit náladu pacientů trpících depresí. To znamená, že lidé mohou mít více energie a více se věnovat svým obvyklým každodenním činnostem, jako je například řádná péče o sebe. Může také zlepšit pocit pohody, a tím pomoci snížit myšlenky na sebevraždu nebo sebepoškozování.

U pacientů s problémy s panikou a úzkostí může přípravek Celexa pomoci omezit závažnost příznaků, takže se člověk cítí klidnější a produktivnější.

Nežádoucí reakce a možné vedlejší účinky

Interakce přípravku Celexa s jinými léky, jeho nesprávné nebo nadměrné užívání může vést k závažným zdravotním komplikacím a poruchám. Nejčastějšími příznaky alergických reakcí, které se objevují po nesprávném užívání přípravku Celexa, jsou respirační komplikace, kopřivka, svědění a otoky. Vyhledejte lékařskou pomoc v okamžiku, kdy si všimnete některého z těchto příznaků nebo jiných příznaků závažných zdravotních poruch, včetně:

 • Příznaky snížené hladiny sodíku v těle, zejména zmatenost, silná slabost, blábolení, bolesti hlavy atd;
 • Zvýšené množství serotoninu doprovázené vysokou horečkou, třesem, zmateností, pocením a ztuhlými svaly;
 • závratě, zmatenost;
 • Poruchy zraku;
 • Silné závratě, bušení srdce, bolest na hrudi a bolesti hlavy;
 • Nebezpečné reakce centrálního nervového systému.

Kromě toho by měl být váš lékař upozorněn na méně závažné nežádoucí účinky, jako jsou bezdůvodné změny hmotnosti, příznaky nachlazení nebo chřipky, nespavost, zvýšená chuť k jídlu, ospalost, poruchy soustředění atd.

Celexa s jinými léky

Ačkoli je lék v konečném důsledku bezpečný a účinný, jeho složky mohou interferovat s jinými léky na předpis i bez předpisu, bylinnými doplňky, minerály a vitamíny. Výsledkem takového ovlivnění jsou závažné vedlejší účinky a ničivé alergické reakce.

Abyste se vyhnuli možným komplikacím a zajistili 100% bezpečnou léčbu, měli byste svému lékaři poskytnout úplný seznam léků, které v současné době užíváte. Věnujte zvýšenou pozornost:

 • Léky proti kašli;
 • Léky na depresi, křeče nebo úzkost;
 • Léčba migrény na bázi triptanů;
 • Léky na srdce;
 • Léky na ředění krve;
 • Další antidepresiva;
 • Lithium;
 • Tryptofan a další.

Kombinace s alkoholem

Podle informací poskytnutých FDA není pravděpodobné, že by přípravek Celexa předjímal účinky alkoholu, ale kombinace těchto dvou látek se zatím nedoporučuje. V důsledku užívání přípravku Celexa s alkoholem se mohou objevit závažné příznaky předávkování a další zdravotní poruchy.

I když užíváte přípravek Celexa s ohledem na předpisy a další bezpečnostní doporučení, ale smícháte jej s alkoholem, riskujete, že si přivodíte zničující zdravotní abnormality, jako např.:

 • Ospalost;
 • Nadměrné pocení;
 • Nevolnost;
 • Zvracení a další.

Někteří pacienti navíc hlásili zrychlenou srdeční frekvenci a třes jedné z končetin. Pokud jste zaznamenali jakékoli příznaky předávkování přípravkem Celexa, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Kromě příznaků předávkování může užívání přípravku Celexa s alkoholem vést k závažnějším a život ohrožujícím reakcím, jako jsou:

 • Hyperventilace;
 • Křeče;
 • Nepravidelná srdeční frekvence;
 • Kóma;
 • Amnézie;
 • Problémy související se srdcem.

Nežádoucí účinky jiné léčby mohou být také nebezpečnější, pokud je přípravek Celexa podáván s alkoholem. Přidání alkoholu k běžné dávce může rovněž vyvolat závažné srdeční účinky.

Hlavní rysy a zvláštnosti léčivých přípravků Celexa a Lexapro

Lidé s příznaky deprese zpravidla trpí doprovodnými úzkostnými poruchami. V takových případech bude lepší volbou Lexapro, protože je předepsán na oba problémy. Celexa a Lexapro však patří do stejné skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu, které podporují potenciální vliv na mozek. Inovativní složení obou léků pomáhá kontrolovat náladu a vyrovnávat množství serotoninu, který zvládá depresivní poruchy.

Vzhledem k dalším podobnostem obou léků je nevyhnutelné zmínit, že oba jsou dostupné v generických verzích. Lexapro a Celexa jsou doporučovány pro dlouhodobou léčbu a jsou k dispozici ve formě tablet a perorálního roztoku. Náhlé ukončení užívání antidepresiv může vést k závažným abstinenčním reakcím, jako je úzkost, podrážděnost, zmatenost, nespavost, agitovanost a další.

Je nezbytné věnovat náležitou pozornost kontraindikacím, varováním a bezpečnostním opatřením u obou léků. Jsou si velmi podobné a zneužívání drog může vést k závažným zdravotním poruchám, nejčastěji ke slabosti, nevolnosti, zvracení, závratím, úzkosti, pocení, snížené chuti k jídlu, sexuálním poruchám, abnormálnímu krvácení, příznakům serotoninového syndromu a dalším.

Hlavní rozdíly mezi podobnými léky

Ačkoli tyto léky patří do stejné skupiny léčiv, mají mnoho rozdílů, které vám pomohou učinit správné rozhodnutí a zvolit účinnější a bezpečnější léčbu.

 • Použití u dětí. Má se za to, že Celexa podporuje výraznější vliv na mozek a celkový zdravotní stav, proto není schválena pro děti mladší 18 let, zatímco Lexapro mohou užívat pacienti starší 12 let. Dávka, délka trvání a zvláštnosti užívání samozřejmě závisí na vašem individuálním zdravotním stavu, i když se doporučuje začít s nejnižší dávkou a časem ji zvyšovat. Terapie trvá v průměru 8-12 týdnů;
 • Složení. Celexa obsahuje jako účinnou látku citalopram, zatímco Lexapro má jako účinnou složku escitalopram;
 • Použití. Celexa je schválena pro léčbu deprese. Na rozdíl od něj lze Lexapro použít k léčbě deprese i úzkosti. Někdy je možné užívat oba léky pro účely, které nejsou uvedeny v bezpečnostní příručce, ale takové užívání by měl řídit lékařský specialista;
 • Síla. Celexa i Lexapro jsou dostupné ve formě tablet a perorálního roztoku, i když se jejich síla liší. Zatímco přípravek Celexa je nabízen v tabletách 10 mg, 20 mg a 40 mg a v roztoku 2 mg/ml, přípravek Lexapro lze zakoupit v tabletách 5 mg, 10 mg a 20 mg a v roztoku 1 mg/ml.