Diovan (Valsartan)

Diovan

Tento lék je periferní vazodilatátor s hypotenzním účinkem. Speciálně blokuje receptory angiotenzinu I. Účinek přípravku Diovan lze pozorovat za 2 hodiny po jeho užití, přičemž maximálního účinku je dosaženo za 4-6 hodin. Doba jeho působení je delší než 24 hodin. Diovan se používá k léčbě chronického srdečního selhání (třída NYHA III-IV). Lék se předepisuje hlavně po srdečních infarktech.

Jak to funguje?

Tento lék na vysoký krevní tlak patří do skupiny léků známých jako antagonisté receptorů angiotenzinu II, které pomáhají kontrolovat vysoký krevní tlak. Angiotenzin II je látka, která v těle způsobuje zúžení cév, což vede ke zvýšení krevního tlaku. Valsartan působí tak, že blokuje účinek angiotenzinu II. V důsledku toho se cévy uvolní a krevní tlak klesne.

Kde si mohu koupit Diovan 40 mg, 80 mg, 160 mg v České republice?

V naší online lékárně Nova-Lekarna.com si můžete objednat Diovan bez lékařského předpisu. Tento nákup je bezpečný v České republice i v celé Evropě.

Cena přípravku Diovan se pohybuje od Kč 841.89 do Kč 11422.94.

Jaké jsou výhody užívání přípravku Diovan?

Mezi četné výhody, které tyto tablety na snížení krevního tlaku nabízejí, patří léčba následujících poruch.Hypertenze obvykle nezpůsobuje specifické problémy. Hypertenze je však nebezpečná. Pokud krev v žilách proudí příliš silně, může dojít k poškození cév. To zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění. Valsartan snižuje krevní tlak, aby se tato rizika snížila.Srdeční selhání. Pokud srdce nepracuje správně, nepřečerpává správně krev. Toto srdeční selhání může vést k různým potížím, jako je stísněnost, únava a ucpané plíce. Valsartan zlepšuje stav srdce a snižuje krevní tlak. Díky tomu může srdce zlepšit svou funkci.Infarkt myokardu. V důsledku srdečního infarktu může dojít k odumření části srdečního svalu. To zhoršuje činnost srdce. Valsartan zlepšuje čerpací schopnost srdce a pomáhá předcházet dalším srdečním problémům po infarktu.

Dávkování

Valsartan je dostupný v tabletách o síle 40 mg, 80 mg, 160 mg a 320 mg. Lékař vám řekne, které dávkování je pro vás nejvhodnější. Obecné pokyny pro dávkování valsartanu jsou následující: Dospělí s hypertenzí; 1 tableta 80 mg jednou denně. Po několika týdnech může lékař tuto dávku v případě potřeby zvýšit na 160 mg jednou denně. Maximální dávka je 360 mg jednou denně.Děti od 6 do 18 let s hypertenzí: 40 mg jednou denně (při tělesné hmotnosti do 35 kg) nebo 80 mg jednou denně (při tělesné hmotnosti nad 35 kg).Dospělí se srdečním selháním: 1 tableta 40 mg dvakrát denně. Lékař může tuto počáteční dávku postupně zvyšovat až na maximální dávku 160 mg dvakrát denně.Dospělí po nedávném infarktu: 20 mg dvakrát denně (polovina 40 mg tablety). Lékař může tuto počáteční dávku postupně zvyšovat až na maximální dávku 160 mg dvakrát denně.

Jednou denně s jídlem nebo před jídlem. Maximální denní dávka je 160 mg, obvyklá dávka je 80 mg denně. V závislosti na vašem stavu se může dávkování změnit. Neužívejte tento lék, pokud vám nebyl podán. Dodržujte všechny pokyny lékaře.

Nežádoucí účinky a bezpečnostní opatření

Podobně jako všechny léky, může mít i tento přípravek nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Některé nežádoucí účinky mohou být závažné a mohou vyžadovat okamžitou lékařskou pomoc: Mohou se objevit příznaky angioedému (specifická alergická reakce), jako např.

  • otok obličeje, rtů, jazyka nebo hltanu.
  • potíže s dýcháním nebo polykáním
  • kopřivka a svědění

Mezi další nežádoucí účinky patří:

  • závratě
  • nízký krevní tlak s příznaky, jako jsou závratě a mdloby při vstávání, nebo bez nich.
  • snížená funkce ledvin (známky renální insuficience).