Endep (amitriptilin)

Endep

Endep je tetracyklinové antidepresivum, jehož mechanismus účinku je zaměřen na inhibici dopaminu, noradrenalinu a serotoninu. Při dlouhodobém užívání tohoto antidepresiva se v mozku obnovuje rovnováha mezi neurotransmitery a zlepšuje se psychoemoční stav.

Endep má jednu účinnou látku, amitriptylin. Zvyšuje koncentraci tří neurotransmiterů najednou, takže jeho působení je široké. Endep působí analgeticky, blokuje H2-histamin, působí sedativně a proti úzkosti.

V určitých dávkách Endep poskytuje psychostimulační účinek a významně zmírňuje léčbu pacientů s dlouhodobou depresí. Ve vysokých dávkách však převládá sedativní účinek přípravku Endep a pomáhá používat toto antidepresivum při úzkostných stavech způsobených vysokou psychomotorickou agitovaností.

Jak si mohu koupit Endep online od Nova-Lekarna?

Endep si můžete koupit levně bez lékařského předpisu v České republice. I když ve vašem městě není k dispozici žádné antidepresivum nebo je potřeba lékařský předpis, nebrání vám to v zahájení léčby.

Endep si můžete koupit po celý rok v online lékárně. Poplatek za Endep se hradí kreditní kartou. Zásilka přípravku Endep bez lékařského předpisu se uskutečňuje v České republice. I když žijete v malé zemi, kurýr vám doručí zásilku přímo domů.

Stačí kliknout na tlačítko „Koupit nyní“ v horní části stránky, vybrat požadovanou dávku a velikost balení. Proces nákupu nezabere více než 5-10 minut!

Cena

V naší online lékárně jsou k dispozici následující dávky přípravku Endep: 75 mg, 50 mg, 25 mg, 10 mg.

 • Cena přípravku Endep 75 mg: Kč 1492.54 – 9134.34;
 • Cena přípravku Endep 50 mg : Kč 1422.84 – Kč 8195.54;
 • Cena přípravku Endep 25 mg : Kč 1329.30 – Kč 4625.98;
 • Cena přípravku Endep 10 mg : Kč 1019.13 – Kč 2894.34.

Obecné informace

Endep se používá ke zlepšení nálady a pocitů jednotlivců. Jedná se o antidepresivum, které patří do skupiny známé jako tricyklická antidepresiva. Účinnou látkou přípravku Endep je amitriptylin.

Endep je dnes nejoptimálnějším tricyklickým antidepresivem. Má stabilní činnost, vysokou bezpečnost a nízké náklady. Endep je předepisován k léčbě:

 • Deprese různého původu a stupně závažnosti
 • Úzkostně-depresivní stavy
 • Emocionální poruchy doprovázené poruchami chování
 • Fobie
 • Léčba enurézy u dětí a dospívajících
 • Komplexní terapie bulimie a psychogenní anorexie
 • Syndrom bolesti neurologického původu

V jaké dávce se Endep používá?

Endep se vyrábí ve formě tablet pro perorální použití. Různé dávky pomáhají zvolit optimální léčebný plán pro každý zdravotní případ. Tablety Endep mohou mít 10 mg, 25 mg, 50 mg, 75 mg léčivé látky amitriptylinu. Endep se užívá po jídle a zapíjí se dostatečným množstvím vody. K léčbě deprese se Endep užívá v dávkách 25-50 mg před spaním.

Je nutné užívat Endep v minimální dávce během 3 dnů a poté se dávka zvýší na požadovanou úroveň. Pracovní denní dávka přípravku Endep je obvykle 150-200 mg 3krát (většina dávky se užívá před spaním).

Terapeutický účinek se dostaví během 2-3 týdnů léčby. Pokud během jednoho měsíce nedojde k výraznému zlepšení příznaků deprese, předepisuje se Endep v maximální dávce 300 mg denně. Po dosažení stabilního antidepresivního účinku se dávka přípravku Endep snižuje na 100-150 mg denně a v léčbě se pokračuje během 3-4 měsíců.

Předávkování

Pokud máte podezření na předávkování přípravkem Generic Endep, vyhledejte lékařskou pomoc.

Vynechaná dávka

Pokud jste vynechal(a) dávku přípravku Endep Generic, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Neužívejte jej, pokud se blíží další dávka.

Jak dlouho musíte lék užívat

Léčbu musíte dokončit a nikdy nesmíte přestat užívat přípravek Endep Generic, pokud Vám to nedoporučí lékař.

Bezpečnostní opatření

 • Endep se nepředepisuje s inhibitory MAO nebo jinými tricyklickými antidepresivy a léky s intenzivním sedativním účinkem.
 • Je přísně zakázáno užívat více než 300 mg přípravku Endep denně, protože předávkování může vést ke smrti.
 • Amitriptylin je kontraindikován při glaukomu s uzavřeným úhlem, hypertrofii prostaty, atonii močového měchýře, infarktu myokardu, těžkých srdečních vadách, akutních onemocněních jater a ledvin s výrazným poškozením jejich funkce, krevních chorobách.
 • Děti do 12 let a těhotné ženy Endep neužívají.

Nežádoucí účinky

Hlavní nežádoucí účinky přípravku Endep souvisejí s intenzivním cholinolytickým účinkem. Na začátku léčby a při zvyšování dávky se u pacientů může vyskytnout sucho v ústech, rozšíření zornic, zácpa, retence moči, třes rukou, ospalost, letargie, závratě. Zvýšení nežádoucích účinků může být signálem pro časové snížení denní dávky. Jakmile se zdravotní stav pacienta zlepší, dávka přípravku Endep se opět zvýší.

Léčba deprese

Většina lidí si kupuje generický Endep online na své depresivní poruchy, protože je to jedno z nejoblíbenějších antidepresiv. Je velmi účinný a může pacientům trpícím depresí velmi pomoci. Lze jej také použít k léčbě bolestivých stavů a stavů, které způsobují dystymii.