Hyzaar (losartan, hydroklorotiazid)

Hyzaar

Hyzaar (losartan) patří do skupiny generických léčiv nazývaných blokátory receptorů pro angiotenzin a thiazidové „vodní pilulky“. Tento generický lék zahrnuje dvě sloučeniny – losartan draselný a hydrochlorothiazid a obecně se používá ke kontrole vysokého krevního tlaku nebo hypertenze a poklesu množství vody v těle.

Jak si mohu koupit Hyzaar 50 mg bez lékařského předpisu?

Na našich webových stránkách si můžete koupit Hyzaar online za nízkou cenu.
Od našich zákazníků nevyžadujeme lékařský předpis. Náš tým navíc dbá na anonymitu zákazníků a bezpečnost každého nákupu.

Cena přípravku Hyzaar se pohybuje od Kč 1181.60 (za balení 30 tablet) do Kč 10776.17 (za balení 360 tablet).

Indikace

Tento lék na předpis se obvykle používá k léčbě vysokého krevního tlaku nebo hypertenze. Losartan obsažený v tomto generickém léku snižuje krevní tlak tím, že pomáhá blokovat přirozenou látku zvanou angiotenzin II, která je hlavní příčinou zúžení cév a následného zvýšení krevního tlaku. Kromě toho lze generický lék použít také ke snížení množství vody v těle. Množství vody, které by mělo být v těle, je omezené, a pokud se zvýší, může způsobit otok kdekoli v těle, což může vést k poškození ledvin a dalších životně důležitých orgánů. Hyzaar (losartan) pomáhá regulovat množství vody v těle močením. Bylo prokázáno, že užívání tohoto léku na předpis snižuje riziko cévní mozkové příhody u pacientů s vysokým krevním tlakem a hypertrofií levé komory, s výjimkou afroamerických pacientů. Tento generický lék lze také použít k léčbě městnavého srdečního selhání a k ochraně ledvin před poškozením způsobeným cukrovkou. Kromě toho se složka losartan používá ke snížení rizika mrtvice u pacientů s vysokým krevním tlakem a zvětšeným srdcem.

Co bych měl(a) sdělit svému lékaři předtím, než začnu tento přípravek užívat?

Potřebují vědět, zda máte některý z následujících stavů.

  • diabetes
  • dna
  • problémy s imunitním systémem, jako je lupus
  • onemocnění ledvin nebo ledvinové kameny
  • onemocnění jater
  • pankreatitida
  • malé množství vymočené moči nebo potíže s močením.
  • neobvyklá nebo alergická reakce na hydrochlorothiazid, sulfonamidy, jiné léky, potraviny, barviva nebo konzervační látky.
  • pokud jste těhotná nebo se snažíte otěhotnět
  • pokud kojíte.

Dávkování

Před zahájením užívání přípravku Hyzaar (losartan) je důležité stanovit dávku jednotlivých složek léku – losartanu a hydrochlorothiazidu. Doporučená denní dávka tohoto léku je jedna nebo dvě tablety užívané s jídlem nebo bez jídla každý den přibližně ve stejnou dobu. Maximální dávka tohoto generického léku jsou dvě tablety denně. Hyzaar (losartan) je dostupný ve dvou silách – 50-12,5 (50 mg losartanu a 12,5 mg hydrochlorothiazidu) a 100-25 (dvojnásobná dávka každé složky) v každé lékárně. Obvyklá počáteční dávka tohoto léku pro dospělé je jedna tableta 50-12,5 denně. Pokud váš stav krevního tlaku nereaguje na tuto dávku po třech týdnech léčby, může lékař zvýšit dávku na dvě tablety přípravku Hyzaar (losartan) 50-12,5 užívané společně jednou denně nebo na dvojnásobnou dávku 100-25 tablet denně. Bezpečnost a účinnost tohoto léku u dětí je třeba ještě prozkoumat. Neexistuje žádná konkrétní doba, po kterou by se měl přípravek Hyzaar (losartan) užívat, protože tento lék pomáhá pouze zmírnit problém a zcela ho nevyléčí.

Nežádoucí účinky

Mezi nejčastější nežádoucí účinky užívání přípravku Hyzaar (losartan) mohou patřit závratě, bolest hlavy, průjem, malátnost, ztráta chuti k jídlu, zácpa a/nebo pocit nevolnosti (nevolnost) nebo zvracení. Mnoho lidí užívajících tento lék může také pociťovat rozmazané vidění nebo ucpaný nos, protože jejich tělo se na lék přizpůsobuje. Přípravek Hyzaar může také způsobit vzácné, ale závažné nežádoucí účinky, jako je neobvyklá žízeň, slabost, zmatenost, zrychlený srdeční tep a mdloby a/nebo snížená sexuální schopnost. Pokud se některý z těchto stavů objeví, přetrvává nebo se zhoršuje, okamžitě kontaktujte svého lékaře. Pokud se u Vás objeví neobvyklá změna množství moči (po několika prvních dnech od zahájení léčby), záchvaty, bolesti břicha/žaludku, zežloutnutí očí nebo kůže, tmavá moč, neobvyklá únava a/nebo bolesti svalů, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Je nepravděpodobné, že by tento lék vyvolal alergické reakce, ale pokud se u vás objeví vyrážka, svědění, otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla a/nebo dýchací potíže, kontaktujte svého lékaře.

Bezpečnostní opatření

Informujte svého lékaře o všech svých zdravotních potížích, zejména pokud máte onemocnění ledvin a pasu, srdeční potíže, závažnou ztrátu tělesných tekutin (dehydratace nadměrným pocením, zvracením nebo průjmem), problémy s minerály/elektrolyty, cukrovku, dnu, lupus, vysokou hladinu cholesterolu nebo triglyceridů a/nebo astma. Před použitím přípravku je také důležité informovat lékaře, pokud máte alergickou reakci na sulfonamidy nebo inhibitory ACE. Vzhledem k tomu, že tento generický lék může vyvolat závratě, je důležité dbát zvýšené opatrnosti při činnostech vyžadujících bdělost, jako je řízení motorových vozidel nebo obsluha strojů. Těhotné ženy by měly přípravek Hyzaar (losartan) užívat pouze v nezbytně nutných případech během prvních tří měsíců těhotenství, zatímco během posledních šesti měsíců těhotenství se jeho užívání nedoporučuje z důvodu rizika poškození plodu. Kojící matky by se měly přípravku Hyzaar vyhnout, protože přechází do mateřského mléka a může kojenému dítěti způsobit potenciální poškození.

Interakce

Hyzaar (losartan) interaguje s některými léky a zdravotními stavy, a proto by měl být užíván s opatrností. Před zahájením užívání přípravku informujte svého lékaře o všech lécích a volně prodejných/rostlinných přípravcích, které užíváte, zejména o amiloridu, antidiabetických lécích, cholestyraminu, cholestypolu, kortikosteroidech, diazoxidu, digoxinu, lécích, které mohou zvyšovat závratě, lécích ovlivňujících hladinu kyseliny v moči, flukonazolu, lithiu, nesteroidních protizánětlivých lécích, doplňcích draslíku nebo náhražkách soli a/nebo probenecidu, rifampicinu. . Toto generikum by se nemělo užívat s cisapridem a/nebo dofetilidem, protože může způsobit závažné interakce. Zkontrolujte si také etikety všech léků, jako jsou přípravky proti kašli a nachlazení a léky na hubnutí, protože mohou obsahovat složky, které mohou zvýšit srdeční frekvenci nebo krevní tlak.