Inderal (Propranolol)

Inderal

Inderal se používá k léčbě třesu, bolesti na hrudi, hypertenze, poruch srdečního rytmu, ischemické choroby srdeční, hypertrofické kardiomyopatie, myokardiodystrofie a dalších onemocnění.

Inderal působí tak, že blokuje beta-adrenergní látky, jako je adrenalin (epinefrin), klíčový činitel v „sympatické“ části autonomního (mimovolního) nervového systému, který je zodpovědný za činnost srdce. Lék se používá k léčbě třesu, bolesti na hrudi, hypertenze, poruch srdečního rytmu, ischemické choroby srdeční, hypertrofické kardiomyopatie, myokardiodystrofie a dalších onemocnění.

Kde koupit Inderal za nízkou cenu v České republice?

Inderal 10 mg, 40 mg a 80 mg si můžete koupit v naší lékárně. Hlavní výhody nákupu u společnosti Nova-Lekarna:

  • Nízká cena
  • Vysoce kvalitní výrobky
  • Inderal bez lékařského předpisu
  • Rychlé dodání
  • Kvalitní služby

Inderal 10 mg je k dispozici od Kč 1043.31 do Kč 2086.61
Náklady na Inderal 40 mg: Kč 1137.29 – Kč 2365.57
Cena přípravku Inderal 80 mg je Kč 997.62 – Kč 2992.86

Dávkování a podávání

Užívejte perorálně v době, kdy jídlo zanedbáváte. Inderal zapijte plnou sklenicí vody každý den ve stejnou dobu. Tobolku přípravku Inderal nežvýkejte, nedrťte, nelámejte ani neotvírejte. Spolkněte etiketu celou. Nepřestávejte lék užívat náhle, protože by to mohlo způsobit problémy s vaším srdcem.

Bezpečnostní opatření

Tento lék neužívejte, pokud trpíte astmatem nebo některými srdečními onemocněními, zejména srdeční blokádou druhého nebo třetího stupně, selháním jater nebo ledvin. Vyhněte se pití alkoholu. Nepřestávejte lék užívat, i když se cítíte lépe, protože vysoký krevní tlak nemusí mít žádné příznaky.

Kontraindikace

Sinusová bradykardie, neúplná nebo úplná atrioventrikulární blokáda (problémy v systému vedení vzruchu v srdci), těžká insuficience pravé a levé komory, bronchiální astma a sklon k bronchospazmu, těhotenství, poruchy periferního arteriálního průtoku krve. U pacientů se spastickou kolitidou (zánět tlustého střeva charakterizovaný jeho kontrakcí) se podávání přípravku Inderal nedoporučuje. Možné nežádoucí účinky Nevolnost, zvracení, průjem, bradykardie (pomalý srdeční tep), závratě alergie svědění kůže, bronchospasmus (stažení průdušek). Deprese je možná. Lékové interakce Alkohol a hliník snižují absorpci propranololu. Inderal zvyšuje hladinu teofylinu a lidokainu v krvi. Fenytoin, fenobarbital a rifampicin snižují hladiny přípravku Inderal la v krvi. Cimetidin a chlorpromazin naopak zvyšují hladiny přípravku Inderal v krvi.

Vynechaná dávka

Pokud jste vynechal(a) dávku přípravku Inderal krátká hra, vezměte si dávku, jakmile si vzpomenete, ale ne v případě, že do další dávky uplynou jen asi čtyři hodiny. V takovém případě vynechanou dávku vynechejte a vraťte se ke svému plánu. Pokud dojde k vynechání dávky přípravku Inderal s prodlouženým uvolňováním, užijte vynechanou dávku co nejdříve, ale ne v případě, že do další dávky uplynulo méně než osm hodin. Nikdy si neberte další dávku, abyste nahradili vynechanou dávku.

Předávkování

V případě závažných příznaků, jako je bušení srdce, závratě, slabost nebo mdloby, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Úložiště

Skladujte při pokojové teplotě, mimo dosah vlhkosti a slunečního záření.