Lipitor (Atorvastatin)

Lipitor

Generický přípravek Lipitor je lék na snížení hladiny cholesterolu, takže je u vás menší riziko srdečního infarktu. Účinnou látkou přípravku Lipitor je atorvastatin, který pomáhá blokovat enzym používaný při tvorbě špatného cholesterolu v těle. Generický Lipitor má stejné složení a funkci jako značkový Lipitor, jediný rozdíl je v ceně; generický Lipitor stojí méně než originální Lipitor.

Kde si mohu koupit Lipitor bez lékařského předpisu v České republice?

Na těchto webových stránkách si můžete koupit Lipitor 5 mg, 10 mg, 20 mg a 40 mg bez lékařského předpisu za nízkou cenu. Zaručujeme rychlé dodání v České republice.

Lékařské informace

Generický přípravek Lipitor a jeho účinná látka atorvastatin patří do skupiny „statinů“ a používá se jako syntetická látka snižující hladinu lipidů. Tento přípravek pomáhá snižovat hladinu triglyceridů a LDL-cholesterolu tím, že blokuje enzym v játrech, který je zodpovědný za produkci špatného cholesterolu v těle.

Jak to funguje

Generický Lipitor inhibuje HMG-CoA. Tato reduktáza přeměňuje HMG-CoA na mevalonát, což je první krok biosyntézy cholesterolu. Tímto procesem je přípravek Generic Lipitor schopen snížit hladinu špatného cholesterolu ve vašem těle. Lipitor také pomáhá dlouhodobě udržovat nízkou hladinu špatného LDL cholesterolu.

Dávkování a podávání

Užívá se perorálně jednou denně s jídlem nebo bez jídla a zapíjí se sklenicí vody. Obvyklá dávka pro dospělé je 10 mg jednou denně. Obvyklá dávka pro děti (10-17 let) je 10 mg jednou denně. Použití přípravku Atorvastatin u dětí mladších 10 let se nedoporučuje a dávku musí určit lékař. Poznámka: Tento pokyn je zde uveden pouze pro zvážení. Před použitím je nutné se poradit s lékařem. Pomůže vám dosáhnout lepších výsledků.

Nežádoucí účinky

Stejně jako všechny ostatní kvalitní léky může i přípravek Generic Lipitor způsobit nežádoucí účinky, které se projeví u menšiny lidí, kteří jej užívají. Nejčastějším vedlejším účinkem je rabdomyolýza, což je barbarský název pro oslabené svaly.

U velmi malého počtu pacientů bylo při užívání přípravku Lipitor pozorováno poškození svalů. U osob užívajících tento lék byla rovněž hlášena porucha funkce jaterních enzymů. Generický přípravek Lipitor by měl být užíván pouze na lékařský předpis a neměly by jej užívat těhotné nebo kojící ženy.

Generický Lipitor je lék, který je určen k pomoci lidem s vysokou hladinou cholesterolu kombinací léčby atorvastatinem se zdravou stravou a cvičením. Je důležité užívat tento lék pouze pod lékařským dohledem. Lidé s jaterními problémy by neměli Lipitor užívat.