Lopid (Gemfibrozil)

Lopid

Lopid patří do skupiny léků zvaných fibráty. Používá se k léčbě vysoké hladiny cholesterolu. Působí tak, že blokuje tvorbu určitých typů cholesterolu, zejména typu známého jako triglyceridy. Lopid se používá v kombinaci se zdravou stravou a cvičením ke snížení hladiny cholesterolu v krvi. To snižuje riziko srdečních onemocnění a pomáhá předcházet mrtvici a infarktu.

Kde si mohu koupit Lopid levně?

My (nova-lekarna.com) nabízíme širokou škálu léků, včetně Lopid 300, 600, 900.

V naší lékárně si můžete koupit Lopid online bez lékařského předpisu.

Ceny se pohybují od Kč 1596.19 do Kč 9768.71.

Bezpečné a anonymní doručení do České republiky je zaručeno!

Dávkování

Lopid užívejte podle pokynů svého lékaře. Doporučená dávka pro dospělé je 600 mg dvakrát denně 30 minut před jídlem ráno a večer. Maximální doporučená dávka je 1200 mg denně. Lopid by měl být užíván v kombinaci se změnou životního stylu. Měl by se zapít sklenicí vody. Měl by se užívat každý den ve stejnou dobu.

Bezpečnostní opatření

Před užíváním přípravku Lopid byste měli informovat svého lékaře, pokud máte onemocnění žlučníku, žlučové kameny, onemocnění ledvin, selhání ledvin, onemocnění jater, selhání jater, cukrovku, onemocnění srdce. Vyhýbejte se potravinám s vysokým obsahem tuku nebo cholesterolu.

Kontraindikace

Přípravek Lopid byste neměli užívat, pokud jste alergičtí na gemfibrozil nebo na kteroukoli složku přípravku, fenofibrát, jste těhotní nebo kojíte, užíváte lék na cukrovku známý jako repaglinid nebo máte hyperlipoproteinémii 1. typu, závažné onemocnění jater, ledvin nebo žlučníku.

Možné vedlejší účinky

Pokud máte průjem, nevolnost, zvracení, vyrážku, bolesti břicha, plynatost, pálení žáhy, bolesti kloubů, bolesti svalů, neobvyklou únavu, slabost, kašel, chrapot, horečku, zimnici, bolesti v dolní části zad nebo v boku, bolestivé nebo obtížné močení, vyhledejte lékařskou pomoc, potíže s dýcháním, kopřivka, otok obličeje, rtů, jazyka, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí), rozmazané vidění, bolest očí, neobvyklá chuť v ústech Pokud zaznamenáte jakékoli další účinky, které nejsou uvedeny výše, poraďte se se svým lékařem.

Lékové interakce

Informujte svého lékaře o všech dalších lécích, které užíváte, včetně: léků na ředění krve (warfarin), inzulínu nebo perorálních antidiabetik, léků snižujících hladinu cholesterolu (pravastatin, atorvastatin, lovastatin, fluvastatin), bexarotenu, ezetimibu, repaglinidu, cyklosporinu. Vzájemné působení dvou léků nemusí vždy znamenat, že musíte jeden z nich přestat užívat. Informujte svého lékaře nebo předepisujícího lékaře o všech lécích na předpis i bez předpisu a bylinných přípravcích, které užíváte.

Vynechaná dávka

Vynechanou dávku užijte co nejdříve. Pokud je čas na další dávku, vynechejte ji. Neužívejte další dávky, abyste nahradili vynechanou dávku.

Předávkování

Pokud se domníváte, že jste se lékem předávkovali, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Příznaky předávkování jsou bolesti kloubů nebo svalů, zvracení, žaludeční křeče, nevolnost, průjem.

Úložiště

Skladujte při pokojové teplotě mezi 20-25 °C (68-77 °C), chraňte před světlem a vlhkostí. Všechny léky uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat.