Nexium (Esomeprazol)

Nexium

Nexium Patří mezi inhibitory protonové pumpy: jejich účelem je snižovat obsah kyseliny ve stěnách žaludku. Je také součástí tzv. léků proti vředům. Proto se lék používá pro dospělé a dospívající od 12 let, ale také pro děti od 1 do 11 let. Co je neium Cntrast příznaky, které jsou způsobeny gastroezofageálním refluxem, např. regurgitace žaludečních šťáv a pálení žáhy. Tyto příznaky jsou velmi nepříjemné, protože když kyselina stoupá v jícnu, může se objevit svíravý pocit od hrudníku až po krk.

Cena přípravku Nexium z online lékárny

Nova-Lekarna prodává tablety Nexium bez lékařského předpisu za nízkou cenu. Nakupujte bezpečně na našich stránkách a objednávku obdržíte na dobírku v České republice do 3-8 pracovních dnů.

Nexium 40 mg

Počet tabletCena
60Kč 1107.75
90Kč 1409.06
120Kč 1710.37
180Kč 2312.99
270Kč 3216.88
360Kč 4120.86

Nexium 20 mg

Počet tabletCena
90Kč 1178.49
120Kč 1440.36
180Kč 1964.16
270Kč 2749.79
360Kč 3535.46

Generický Esomeprazol bez lékařského předpisu je dostupný nejen lokálně u nás, ale i v jiných zemích pod různými názvy jako účinná látka. V lékárnách je cena určitě dražší, zatímco v internetových lékárnách je možné ji najít levněji, a to snadno a zejména v době, kdy jsou obchody zavřené. Léky ekvivalentní esomeprazolu jsou dostupné v různých formátech. Kromě nich se na autorizovaných stránkách na internetu prodávají i jiné přípravky obsahující účinnou látku esomeprazol, jejichž jednorázová cena je mnohem nižší než cena patentovaného léku. Na těchto stránkách můžete zakoupit několik balíčků, takže při zadávání údajů o doručení a přepravě můžete také utratit méně. Platební metody jsou velmi pohodlné a především bezpečné, protože jsou šifrované.

Esomeprazol 20 mg, 40 mg: formát a dávkování

Nexium se vyrábí nejen jako originální lék, ale také v ekvivalentních formách, s potahovanými a gastrorezistentními tabletami o dávkách 10, 20 a 40 mg. Před rozhodnutím, jak dlouho a kdy jej užívat, se vždy poraďte se svým gastroenterologem. Dávka (obvykle 20 mg nebo 40 mg esomeprazolu) závisí na vašem individuálním zdravotním stavu a toleranci.

Abychom věděli, kdy jej užívat, je nevyhnutelné zvážit onemocnění, které má být léčeno. Co se týče množství, obecně se od 12 let věku léčí zánět jícnu po dobu nejméně jednoho měsíce jednou 40 mg tabletou denně. K léčbě gastroezofageálního refluxu a zejména k jeho prevenci postačuje 20 mg denně. U Zollingerova Ellisonova syndromu gastroenterologové vždy doporučují začít se 40 mg účinné látky dvakrát denně a poté se tato dávka upraví podle individuálních potřeb. Může dosáhnout celkové dávky 80 nebo 160 mg denně. Pokud jde o infuze, podávají je zdravotní sestry žaludeční sondou.

Jak se mají tablety esomeprazolu užívat?

Tablety esomeprazolu se zapíjejí plnou sklenicí vody: mají se užívat před jídlem nebo po jídle? Hodinu předtím. Tyto tablety by se neměly drtit ani žvýkat. Při potížích s polykáním se otevřou a rozpustí v poloplné sklenici vody, zamíchají a ihned vypijí. Místo toho se pelety vysypou do sklenice nesycené vody a dávka je asi 15 ml vody na sáček. Promíchejte lžící a nechte několik minut odstát. Znovu promíchejte a vypijte. Pokud na dně zůstane zbytek léku, přidejte vodu, znovu zamíchejte a vypijte.

Nežádoucí účinky a bezpečnostní opatření

Má Nexium (esomeprazol) nežádoucí účinky? V příbalovém letáku je uvedeno, že tento přípravek může mít nežádoucí účinky, které se však nemusí vyskytnout u všech pacientů. Mezi nejčastější patří neuralgie, nevolnost a střevní potíže a také alergické reakce, například kožní vyrážky. Mezi neobvyklé následky patří brnění, poruchy spánku, závratě a otoky nohou a kotníků. Během těhotenství a kojení existují kontraindikace: esomeprazol by měl být užíván pouze po poradě s lékařem. Po užití přípravku Neusus nebo jeho generické verze je možné řídit automobily a vozidla obecně, včetně pracovních, protože nebyly hlášeny žádné problémy. Protože pomocné látky obsahují cukry, jako je glukóza a sacharóza, měli byste se obrátit na svého lékaře, pokud tyto látky nesnášíte, a v každém případě si nezapomeňte důkladně čistit zuby. Pokud jde o interakce, bylo prokázáno, že vzhledem k tomu, že molekula snižuje kyselost v žaludku, jsou některé léky při současném užívání méně účinné. Patří mezi ně antimykotika, kardioaktivní léky, neurologické léky a některé léky proti rakovině.

Závěrečné tipy

Pokud trpíte žaludečními potížemi, jako je gastritida a gastroezofageální refluxní choroba, měli byste kromě léčby NE dodržovat zdravou a „měkkou“ dietu, V akutní fázi onemocnění se vyhýbejte slaným, kořeněným a kyselým potravinám. Provádějte mírné fyzické cvičení (po konzultaci s lékařem). Vyhněte se stresu a špatným návykům. Alkohol a kouření mohou váš stav zhoršit.