Noroxin (Norfloxacin)

Noroxin

Noroxin je chinolonové antibiotikum používané při léčbě močových cest (pyelonefritida, cystitida, uretritida), pohlavních orgánů (prostatitida, cervicitida, endometritida), gastrointestinálního traktu (salmonelóza, shigelóza), nekomplikované kapavky. Mechanismus jeho účinku spočívá v inhibici DNA gyrázy, což vede k destabilizaci bakteriální DNA a smrti citlivých bakterií. Noroxin je účinný proti Staphylococcus spp. (včetně Staphylococcus aureus), Neisseria spp., E. coli, Citrobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Salmonella spp., Enterobacter spp., Hafnia, Shigella spp., Mycobacterium tuberculosis, Vibrio cholerae, Haemophilus influenzae, Chlamydia spp., Mycoplasma spp. Lék je účinný po dobu 12 hodin.

Mohu si koupit Noroxin 400mg online v České republice?

Nyní si můžete koupit Noroxin 400 mg tablety online od Nova Lekarna jednoduše dokončením online objednávkového procesu. Není třeba fyzicky navštěvovat lékárnu ani se objednávat k lékaři, protože si můžete nechat léky bezpečně doručit domů nebo na jiné místo, které si sami zvolíte.

Jak je přípravek Noroxin účinný?

Noroxin je vhodný ke kontrole, prevenci a zlepšení onemocnění zahrnujících bakteriální infekce prostaty nebo močových cest. Noroxin působí tak, že zabraňuje růstu bakteriálních mikroorganismů.

Dávkování a indikace

K léčbě infekcí močových cest se užívá 400 mg přípravku Noroxin dvakrát denně po dobu 7-10 dnů, k léčbě nekomplikované cystitidy léčba pokračuje 3-7 dnů a u pacientů s chronickou recidivující infekcí močových cest až 12 týdnů. U prostatitidy je doporučená denní dávka 800 mg rozdělená do dvou dávek po dobu čtyř týdnů. Obvyklá jednotlivá dávka doporučená k léčbě kapavky je 800 miligramů na 1 den. Maximální denní dávka je 800 miligramů. Zapijte plnou sklenicí vody dvě hodiny po jídle nebo jednu hodinu před jídlem. Během užívání přípravku Noroxin pijte hodně vody, abyste zabránili tvorbě jehličkovitých krystalů v moči. Starší lidé a lidé s problémy s ledvinami mohou potřebovat sníženou dávku nebo kontrolu funkce ledvin. Užívejte přesně podle pokynů lékaře. Léčbu nezačínejte ani nepřerušujte bez souhlasu lékaře.

Bezpečnostní opatření

U starších pacientů a u pacientů s renální insuficiencí je nutné pravidelné sledování funkce ledvin. Tento lék může způsobit fotosenzibilizaci, během léčby se vyhýbejte přímému slunečnímu záření. Omezte konzumaci alkoholických nápojů, protože mohou zhoršit nežádoucí účinky, jako jsou závratě, ospalost a další, které mohou ovlivnit vaši schopnost obsluhovat stroje a řídit.

Kontraindikace

Tento léčivý přípravek nelze podávat pacientům s přecitlivělostí na noroxin, těhotným a kojícím ženám, dětem do 18 let, osobám s deficitem glukózo-6-fosfátdehydrogenázy. Opatrnosti je třeba při podávání přípravku Noroxin osobám s mozkovou arteriosklerózou, cerebrovaskulární dysfunkcí, epilepsií, epileptickým syndromem, myastenií gravis, poruchou funkce ledvin nebo jater.

Možné vedlejší účinky

Nejčastější nežádoucí účinky jsou: slabost, bolest hlavy, ospalost, závratě, nevolnost, žaludeční nevolnost. Vzácné, ale závažné nežádoucí účinky jsou: třes a citlivost na slunce, křeče, změny psychiky/nálady, bolest v krku/horečka, změny vidění, ztráta sluchu, změna množství nebo vzhledu moči, žloutenka, mdloby, změny srdečního rytmu, snadná tvorba modřin nebo krvácení, znecitlivění nebo brnění končetin. Poškození šlach a oslabení svalů jsou vzácné, ale možné.