Yasmin (etinyl, drospirenon)

Yasmin

Yasmin (ethinyl estradiol/drospirenon) je kombinace dvou ženských hormonů předepisovaná jako 28denní perorální antikoncepční pilulka používaná k prevenci otěhotnění. Yasmin působí tak, že brání uvolňování vajíčka během menstruačního cyklu.

Jak koupit Yasmin online v České republice?

Yasmin si můžete objednat online z online lékárny Nova-Lekarna. Online lékárny mají oproti tradičním lékárnám mnoho výhod. Zde jsou ty hlavní:

 • Yasmin bez lékařského předpisu
 • Nízká cena Yasmin
 • Vysoká kvalita výrobků
 • Spolehlivá online lékárna
 • Bezpečné nakupování
 • 100% anonymita

Mohu si koupit Yasmin bez lékařského předpisu?

Ano. Většina běžných lékáren a dokonce i online lékárny vyžadují lékařský předpis. Víme však, jak obtížný může být nákup nejjednodušších léků, a proto děláme vše pro to, abychom vám ušetřili čas i peníze.

Online lékárna cena

Lze říci, že cena přípravku Yasmin v Nova-Lekarna je nejlepší mezi online lékárnami:

 • 21 tablet – Kč 830.56
 • 42 tablet – Kč 1442.81
 • 63 tablet – Kč 2055.05
 • 84 tablet – Kč 2667.30
 • 126 tablet – Kč 3891.78
 • 168 tablet – Kč 5116.29

Důležité informace o přípravku Yasmin

Hormony obsažené v přípravku Yasmin (drospirenon a ethinylestradiol) zabraňují vaječníkům uvolnit vajíčko (ovulace). Ztěžují také přístup spermií k vajíčku nebo uhnízdění vajíčka v děložní sliznici.

Jak užívat

Yasmin je balen v proužcích po 21 tabletách. Každá tableta je označena dnem v týdnu, kdy ji máte užít.

Každou tabletu užijte ve stejnou dobu v každý uvedený den podle šipek až do konce proužku.

Po ukončení užívání proužku byste měli udělat 7denní přestávku, během které nebudete užívat žádné tablety. Během tohoto období by mělo dojít ke krvácení z vysazení. Během těchto 7 dnů budete stále chráněna před otěhotněním, pokud jste užila předchozích 21 tablet podle předpisu.

Nový proužek začněte užívat po uplynutí 7denního období bez užívání tablet, bez ohledu na to, zda krvácení z vysazení ustalo. S novým proužkem byste měli začít den po skončení sedmidenní přestávky.

Co mám dělat, když zapomenu užít přípravek Yasmin?

Pokud zapomenete antikoncepční tabletu Yasmin, užijte ji, jakmile si vzpomenete – i kdyby to znamenalo užít dvě tablety v jeden den. Pokračujte v užívání ostatních tablet jako obvykle. Stále budete chráněni před otěhotněním.

Pokud vynecháte více než jednu tabletu, nemusíte být při nechráněném pohlavním styku chráněna před otěhotněním. Během následujících 7 dní byste měla používat další antikoncepci, například kondomy, abyste se ujistila, že jste chráněna.

Další informace o tom, co dělat, když vynecháte jednu nebo více tablet, najdete v příbalové informaci, která je součástí balení tablet.

Co mám dělat, když užívám více přípravku Yasmin, než bych měla?

Pokud užijete několik tablet přípravku Yasmin najednou, může se vám udělat špatně, můžete zvracet nebo krvácet z pochvy.

Pokud jste užila více tablet přípravku Yasmin, než jste měla, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jak účinný je přípravek Yasmin?

Při správném užívání je přípravek Yasmin z 99 % účinný při prevenci otěhotnění. Pokud není vždy užíván správně, otěhotní přibližně 9 ze 100 žen.

Pokud zvracíte nebo máte silný průjem, nemusíte být chráněna před otěhotněním. Pokud se tak stane, pokračujte v užívání tablet jako obvykle, ale během nemoci používejte kondom. Pokud tento stav trvá déle než 24 hodin, musíte postupovat stejně jako v případě vynechané tablety.

Jak dlouho po užití přípravku Yasmin jste chráněna?

Pokud začnete užívat přípravek Yasmin ve dnech 1-5 menstruace, měla byste být chráněna před otěhotněním okamžitě, pokud nemáte krátký nebo nepravidelný menstruační cyklus.

Pokud začnete po 1. dni a máte krátký/nepravidelný menstruační cyklus, měla byste při sexu používat kondom po dobu 7 dní. Váš lékař vám poradí, zda musíte během prvních 7 dnů používat další antikoncepci, pokud máte pohlavní styk.

Nežádoucí účinky

Mnoho žen nepociťuje žádné vedlejší účinky, některé však ano. Může se jednat o výkyvy nálad, bolesti hlavy, nepříjemné pocity v prsou, špatnou náladu a nepravidelné krvácení. Vzácně se u některých žen objeví krevní sraženiny. U této pilulky je riziko vzniku krevních sraženin o něco vyšší než u ostatních. Pokud máte jakékoli obavy, pošlete nám prosím zprávu prostřednictvím své zdravotní dokumentace.

Kdo může užívat přípravek Yasmin?

Yasmin je antikoncepce vhodná pro mladší sexuálně aktivní ženy. Pokud však máte určité rizikové faktory, můžete před užíváním této perorální antikoncepce potřebovat lékařskou radu.

Před užíváním antikoncepční pilulky Yasmin informujte svého lékaře, pokud jste

 • užíváte jiné léky, včetně bylinných přípravků obsahujících třezalku tečkovanou.
 • kojíte
 • mají problémy s krevním oběhem nebo srdcem.
 • mají problémy s ledvinami nebo játry.
 • trpí cukrovkou
 • mají křečové žíly (zduřelé žíly).
 • jste alergičtí na některou ze složek přípravku Yasmin.

Úplný seznam všech známých bezpečnostních opatření při užívání přípravku Yasmin naleznete v příbalové informaci dodávané s tabletami.

Je užívání přípravku Yasmin během kojení bezpečné?

Přípravek Yasmin, stejně jako většinu kombinovaných antikoncepčních tablet, lze užívat od 6 týdnů po porodu, pokud kojíte.

Může Yasmin zastavit menstruaci?

Pokud užijete 2 balení Yasminu zády k sobě, můžete se vyhnout menstruaci.

Ovlivní přípravek Yasmin mou váhu?

Neexistují žádné důkazy o tom, že by užívání přípravku Yasmin ovlivnilo vaši hmotnost. Může se stát, že se vaše hmotnost během periody změní v důsledku zadržování tekutin a dalších důvodů, které nesouvisejí s pilulkou.

Mohou kuřáci užívat přípravek Yasmin?

Pokud kouříte a je vám méně než 35 let, může vám být nabídnut přípravek Yasmin. Pokud je vám však více než 35 let, bude vám doporučeno vyzkoušet jinou antikoncepční metodu, jako je například pilulka obsahující pouze progestin, nitroděložní tělísko (IUD), nitroděložní systém (IUS), antikoncepční implantát nebo antikoncepční injekce.

Bezpečnost: užívání jiných léků

Měla byste mít možnost užívat přípravek Yasmin společně s jinými léky. Je však důležité, abyste nám sdělila, jaké léky na předpis, volně prodejné léky a rekreační drogy užíváte, abychom vám mohli přípravek Yasmin bezpečně předepsat.