Zestril (Lisinopril)

Zestril

Zestril patří do skupiny léků nazývaných inhibitory SUPER. Blokuje přeměnu angiotenzinu I na angiotenzin II, snižuje arteriální rezistenci a zvyšuje žilní kapacitu, zvyšuje srdeční výdej a snižuje renovaskulární rezistenci. Používá se při léčbě městnavého srdečního selhání, hypertenze a ke zlepšení přežití po srdečním infarktu.

Kde koupit Zestril za nízkou cenu v České republice?

Hledáte kde najít levný Zestril? Máte štěstí, protože naše online lékárna prodává tento lék na italském trhu již více než 8 let!

Zestril 20 mg, 10 mg a 5 mg si můžete koupit za přijatelnou cenu: od Kč 748.34 do Kč 4827.03.

Lék je dodáván po celé Itálii způsobem, který vám vyhovuje.

Indikace

Odborníci doporučují nakupovat levný lisinopril pouze na lékařský předpis. Je k dispozici ve formě tablet a perorálních roztoků.

Lisinopril perorální tablety je dostupný jako značkový lék Prinivil a levnější generický zestril. Generické léky obvykle stojí méně. V některých případech nemusí být k dispozici ve všech dávkách. Tento přípravek se používá k léčbě vysokého krevního tlaku a srdečního selhání. Kromě toho vám může být předepsán koupit levně lisinopril a užívat jej ke zlepšení šancí na přežití po srdečním infarktu.

Tento lék lze použít jako součást kombinované léčby. To znamená, že může být nutné jej užívat společně s jinými léky pod přísným dohledem lékaře.

Zestril patří do skupiny léků nazývaných inhibitory angiotenzin konvertujícího enzymu. Skupina léků je skupina léků, které působí stejným způsobem. Mají podobnou chemickou strukturu a často se používají k léčbě podobných stavů.

Dávkování

Kromě užívání tohoto léku k výše uvedeným terapiím může léčba vysokého krevního tlaku zahrnovat kontrolu hmotnosti a změnu stravy, zejména potravin s vysokým obsahem soli. Než začnete přípravek užívat, měl by vám lékař říci, co je pro vás nejdůležitější. Před změnou stravy byste se měli poradit se svým lékařem.

Mnoho pacientů s vysokým krevním tlakem nepozoruje žádné příznaky tohoto problému. Ve skutečnosti se mnozí mohou cítit normálně. Je velmi důležité, abyste léky užíval(a) přesně podle pokynů a dodržoval(a) návštěvy u lékaře, i když se cítíte dobře.

Pamatujte, že tento lék váš krevní tlak nevyléčí, ale pomáhá ho kontrolovat. Proto byste měli pokračovat v nákupu levného lisinoprilu a užívat ho podle pokynů, pokud máte v úmyslu snížit svůj krevní tlak a udržet ho na nízké úrovni. Uvědomte si také, že pokud se vysoký krevní tlak neléčí, může způsobit vážné problémy, jako je srdeční selhání, onemocnění cév, mrtvice nebo onemocnění ledvin.

Správně odměřte perorální tekutinu pomocí odměrky, která je součástí balení. Po každém použití odměrku vypláchněte vodou.

Jak užívat

Lisinopril je tableta, která se užívá ústy. Je k dispozici v různých silách, od 2,5 mg do 40 mg. Užívá se 1× denně, každý den přibližně ve stejnou dobu.

Lékař vám pravděpodobně na začátku předepíše nízkou dávku léku a postupně ji bude zvyšovat. U osob s vysokým krevním tlakem se obvyklá dávka pohybuje od 20 do 40 mg denně.

Při léčbě srdečního selhání se účinná dávka léku pohybuje od 5 do 40 mg denně.

U osob, které prodělaly srdeční infarkt, je první dávka 5 mg. Po 24 hodinách užije dalších 5 mg. Po 48 hodinách bude užívat 10 mg denně po dobu šesti týdnů.

U dětí je obvyklá počáteční dávka maximálně 5 mg denně.

Nežádoucí účinky

Lisinopril perorální tablety nezpůsobují ospalost. Může však způsobit nízký krevní tlak. To může vyvolat pocit slabosti nebo závratě. Dokud nebudete vědět, jak tento přípravek působí, neměl/a byste řídit ani vykonávat jiné činnosti vyžadující bdělost.

Mezi běžné nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout, patří

  • Bolesti hlavy
  • Závratě
  • Trvalý kašel
  • Nízký krevní tlak
  • Bolest na hrudi.

Pokud jsou tyto účinky mírné, mohou během několika dnů nebo týdnů vymizet. Pokud jsou závažnější nebo nemizí, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Bezpečnostní opatření

Nekupujte lisinopril online a nepoužívejte jej, pokud jste alergičtí na účinnou látku nebo na jakýkoli jiný inhibitor ACE.

Chcete-li se ujistit, že je pro vás užívání tohoto přípravku bezpečné, poraďte se se svým lékařem, pokud trpíte některým z těchto dalších onemocnění:

  • onemocnění ledvin (nebo pokud jste na dialýze);
  • Onemocnění jater;
  • Srdeční onemocnění nebo městnavé srdeční selhání;
  • Diabetes nebo
  • Onemocnění pojivové tkáně, jako je Marfanův syndrom, Sjögrenův syndrom, lupus, sklerodermie nebo revmatoidní artritida.