Zetia (Ezetimib)

Zetia

Zetia, značková verze ezetimibu, je dostupná na lékařský předpis ve formě tablet v několika silách. Zetia je lék používaný k léčbě vysoké hladiny cholesterolu v krvi a některých dalších poruch lipidů. Obvykle se používá ve spojení se změnou stravy a statinem. Sám o sobě je méně výhodný než statin. Při nákupu online v naší online lékárně můžete ušetřit peníze za značkový i generický přípravek Zetia.

Jak koupit lék Zetia v České republice?

Chcete-li si koupit přípravek Zetia 10 mg, klikněte na oranžové tlačítko „Koupit nyní“ a vyberte požadovanou dávku a velikost balení. Poté vyplňte jednoduchý dotazník, abychom mohli vaši objednávku doručit na uvedenou adresu.

Vaše data jsou chráněna protokolem SSL. Platit lze kartami MasterCard, Visa a AMEX. Platba na dobírku je možná v celé České republice.

Cena přípravku Zetia se pohybuje od Kč 1161.19 za 30 tablet do Kč 9057.30 za 360 tablet.

Jak se má přípravek Zetia používat?

Ezetimib (Zetia) je předepsán k jednorázovému užití během dne, a to buď nalačno, nebo na lačno. Tento perorálně užívaný lék nejlépe funguje, pokud je užíván každý den v předepsanou dobu. Před konzumací je vhodné pečlivě si přečíst návod k použití a dodržovat pouze předepsanou dávku.

Dávkování a podávání

Tento lék užívejte perorálně s jídlem/mlékem nebo bez něj. Doporučená dávka přípravku Zetia je 10 mg jednou denně. U pacientů, kteří vyžadují větší snížení LDL-C (o více než 55 %), lze zahájit léčbu dávkou 10-40 mg jednou denně.
Poznámka: Tento pokyn je zde uveden pouze pro přehled. Před použitím je nutné se poradit s lékařem. Pomáhá vám dosáhnout nejlepších výsledků.

Co se stane, když vynechám dávku

V případě, že jste vynechal(a) dávku ezetimibu (Zetia), měl(a) byste ji užít, kdykoli si vzpomenete. Interval mezi dvěma dávkami by však měl být stejný, takže pokud se blíží čas další dávky, je lepší tuto dávku vynechat a pokračovat v léčbě od další dávky.

Nežádoucí účinky

Ezetimib (Zetia) nemá příliš mnoho nežádoucích účinků, avšak u některých lidí se mohou vyskytnout bolesti hlavy, bolesti v krku, průjem, bolesti kloubů, kýchání a rýma. Mohou se objevit další závažné důsledky, jako je ztráta chuti k jídlu a energie, žaludeční nevolnost, zimnice, horečka, svědění, kožní vyrážky atd.

Lékové interakce

Užívání přípravku Zetia s jinými léky může zvýšit bezpečnost metforminu v souvislosti s laktátovou acidózou, např. může narušit acidobazickou rovnováhu nebo může zvýšit akumulaci metforminu. Proto je nutné sledování pacienta.

Bezpečnostní opatření

  • Nikdy nezatajujte ani neinformujte o svých případných lékařských předpisech. Lékař tak získá představu o vašich dalších zdravotních problémech a rozhodne o předepsání ezetimibu (Zetia).
  • Informujte svého lékaře, pokud jste v minulosti měl/a problémy s pákou nebo poruchy.
  • Rozhodnete-li se koupit Zetia online, dejte si pozor na levné Zetia sleva, protože nemusí být nejlepší kvality.
  • Pokud již užíváte některý z následujících přípravků: cyklosporin (Neoral, Sandimmune); gemfibrozil (Lopid); antikoagulancia („léky na ředění krve“), jako je warfarin (Coumadin) nebo fenofibrát (TriCor), informujte svého lékaře.

Bezpečnost a skladování

Doporučujeme uchovávat přípravek Zetia při teplotě 20 °C až 25 °C na suchém místě. Uchovávejte jej také mimo dosah dětí a domácích zvířat.