Zocor (Simvastatin)

Zocor

Generický Zocor je lék obsahující simvastatin, složku, která pomáhá snižovat negativní hladinu cholesterolu. Spolu se speciální dietou může přípravek Zocor snížit riziko srdečního infarktu. Generický Zocor snižuje hladinu špatného cholesterolu známého jako LDL a zvyšuje hladinu HDL-C, dobrého cholesterolu.

Kde si mohu koupit Zocor bez lékařského předpisu?

V běžných evropských lékárnách není možné tento přípravek zakoupit bez lékařského předpisu. Kupte si Zocor z online lékárny Nova-Lekarna bez lékařského předpisu za nízkou cenu. Zaručujeme vysokou kvalitu, pohodlné doručení a naprostou anonymitu.

Zkontrolujte ceny:

  • Zocor 40 mg: od Kč 1810.49 do Kč 8310.12
  • Zocor 20 mg: od Kč 881.01 do Kč 7400.52
  • Zocor 10 mg: od Kč 777.37 do Kč 5503.75

Jak to funguje

Generický Zocor se obvykle předepisuje poté, co dieta nebo cvičení ke snížení cholesterolu selhaly. Generický přípravek Zocor a jeho účinná látka simvastatin obsahuje inhibitor HMG-CoA, který je schopen ničit přebytečný tuk a špatný cholesterol v těle.

Jaké jsou rozdíly mezi generickým přípravkem Zocor a originálním přípravkem Zocor?

Generický i originální Zocor obsahují stejnou účinnou látku známou jako simvastatin. Fungují tedy stejným způsobem. Generické tablety a jejich obaly se vizuálně liší, protože výrobci generických ekvivalentů nemohou používat tvar a obal patentovaných tablet.

Jak užívat

Denní dávka přípravku Zocor, kterou byste měli užívat, závisí na vašem zdravotním stavu. Nejlepší je poradit se s lékařem, aby určil pro vás nejvhodnější dávkování. Generický Zocor (Simvastatin) je lék určený pouze pro dospělé. Doporučuje se, abyste tabletu nepozřeli během pití hroznové šťávy, protože to může vyvolat nežádoucí účinky.

Nežádoucí účinky

Neexistuje lék, který by neměl alespoň nějaké vedlejší účinky. Generický Zocor (Simvastatin) a další přípravky obsahující Simvastatin bohužel nejsou výjimkou z tohoto známého pravidla. Mezi tyto možné nežádoucí účinky patří změna barvy moči, nevolnost, bolest břicha, pocit únavy a zežloutnutí kůže nebo očí. Tyto možné nežádoucí účinky jsou u léků snižujících hladinu cholesterolu poměrně časté.