Zoloft (Sertralin)

Zoloft

Zoloft je jedním z nejběžnějších antidepresiv dostupných na lékařský předpis. Používá se k léčbě řady stavů, včetně deprese a úzkosti. Existují různé typy antidepresiv a Zoloft patří do skupiny zvané SSRI neboli selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu.

Kde si mohu koupit Zoloft v České republice?

V žádné jiné online lékárně nenajdete takovou škálu dávkování přípravku Zoloft jako v Nova-Lekarna. Zde si můžete koupit Zoloft 100 mg, 50 mg a 25 mg za nízkou cenu.

Na rozdíl od jiných lékáren si můžete produkt objednat za 5 minut a obdržet jej do 2-8 dnů od objednání.

Podívejte se na naše ceny:

 • Cena Zoloft 100 mg začíná na Kč 996.00
 • Cena Zoloft 50 mg začíná na Kč 1107.75
 • Cena Zoloft 25 mg začíná na Kč 838.00

Pokud uvidíte nižší cenu u konkurence, kontaktujte našeho manažera prostřednictvím kontaktního formuláře a my vám poskytneme slevu!

Obecné informace o přípravku Zoloft

Zoloft, známý také jako sertralin, je lék, který patří do skupiny léků nazývaných selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI).

K čemu se přípravek Zoloft používá?

Zoloft se používá hlavně k léčbě deprese a úzkosti, ale předepisuje se i při jiných stavech. Bylo prokázáno, že je účinný při léčbě stavů, jako je obsedantně-kompulzivní porucha (OCD), záchvaty paniky a posttraumatická stresová porucha (PTSD).

Jak přípravek Zoloft funguje?

Zoloft jako SSRI působí tak, že zvyšuje hladinu serotoninu v mozku. Serotonin je neurotransmiter, který pomáhá regulovat náladu a chování. Protože tento typ antidepresiv zvyšuje hladinu serotoninu v mozku, stabilizuje náladu, spánek a může také napomáhat trávení.

Jak ji mám užívat?

Zoloft je perorální lék (tableta), který užíváte každý den. Je to lék na předpis, takže jej můžete dostat pouze od lékaře nebo zdravotní sestry po lékařské konzultaci. Pokud máte předepsaný přípravek Zoloft, řiďte se pokyny svého lékaře. Lék byste měli užívat každý den ve stejnou dobu. Pokud vynecháte dávku, vezměte si lék, jakmile si vzpomenete, pokud není téměř čas na užití další dávky.

Obvyklá počáteční dávka přípravku Zoloft je 50 mg užívaných jednou denně ve stejnou dobu, s jídlem nebo bez jídla. V závislosti na vaší odpovědi na léčbu může lékař dávku zvýšit na 50-200 mg denně.

Je důležité pokračovat v užívání přípravku Zoloft, i když se cítíte lépe.

Jaké dávkování přípravku Zoloft je pro mě vhodné?

Obvyklá počáteční dávka přípravku Zoloft při úzkosti a depresi se pohybuje od 25 mg do 50 mg. Po 4 týdnech užívání léku zkontrolujeme, zda je nutná úprava dávkování. V závislosti na tom, jak reagujete na léčbu, se dávka přípravku Zoloft, která je účinná pro většinu pacientů, pohybuje od 50 mg do 200 mg denně. Maximální terapeutický přínos tohoto léku se obvykle projeví a pocítíte po pravidelném užívání po dobu 3 měsíců.

Za jak dlouho začne přípravek Zoloft účinkovat?

Příležitostně někteří lidé zaznamenají přínos tohoto léku poměrně rychle, během 1-2 týdnů. U většiny lidí lze očekávat, že plný přínos tohoto léku pocítíte po jeho důsledném užívání po dobu nejméně 6-8 týdnů. Tento lék začne zvyšovat hladinu serotoninu v mozku, jakmile jej užijete, i když pravděpodobně budete muset tento lék užívat pravidelně po nějakou dobu, než pocítíte jeho plné terapeutické účinky.

Nežádoucí účinky

Nejčastějšími nežádoucími účinky přípravku Zoloft jsou závratě, nevolnost, sucho v ústech, bolesti žaludku, průjem, bolesti hlavy, změny chuti k jídlu a problémy se spánkem. Pokud máte potíže nebo otázky týkající se nežádoucích účinků přípravku Zoloft, naši lékaři nebo zdravotní sestry jsou zde, aby vám pomohli. Náš lékařský tým s vámi bude spolupracovat na výběru vhodných antidepresiv pro vaše konkrétní potřeby a cíle léčby. Poté vás budeme každý měsíc kontrolovat, abychom se ujistili, že dochází k potřebnému zlepšení.

Způsobuje Zoloft přibývání na váze?

Mnoho lidí vyjádřilo obavy ohledně Zoloftu a přibývání na váze. Ačkoli tento lék nemusí nutně způsobovat přibývání na váze, může u některých pacientů způsobit změny chuti k jídlu. Někteří lidé pociťují při užívání tohoto léku ztrátu chuti k jídlu, zatímco u jiných dochází ke zvýšení hladu, což může někdy vést k nárůstu hmotnosti.

Pokud máte obavy z vlivu přípravku Zoloft na vaši hmotnost, náš lékařský tým s vámi rád probere vaši léčbu. Samozřejmě jsme vždy připraveni probrat různé možnosti léčby. Poradíme vám však, jaké životní návyky, jako je strava a cvičení, vám mohou pomoci zmírnit případné přibývání na váze a další nežádoucí vedlejší účinky.

Bezpečnostní opatření

Předepsaný přípravek Zoloft byste neměli přestat užívat, dokud se neporadíte se svým lékařem. Náhlé ukončení užívání léku Zoloft může způsobit nežádoucí vedlejší účinky a abstinenční příznaky, jako jsou:

 • Bolesti hlavy
 • Únava
 • Změny spánku
 • Výkyvy nálad
 • Příznaky podobné chřipce
 • Ztráta paměti.

Interakce

Před zahájením předepisování přípravku Zoloft se poraďte se svým lékařem, zda v současné době užíváte jiné léky, abyste se vyhnuli možným interakcím. Mezi časté interakce přípravku Zoloft patří:

 • Třezalka tečkovaná
 • Inhibitory monoaminooxidázy (MAOI)
 • Tryptofan
 • Meperidin
 • Tramadol
 • Cimetidin
 • Pimozid
 • Warfarin.

Za jak dlouho začne přípravek Zoloft účinkovat?

Příležitostně někteří lidé zaznamenají přínos tohoto léku poměrně rychle, během 1-2 týdnů. U většiny lidí lze očekávat, že plný přínos tohoto léku pocítíte po jeho důsledném užívání po dobu nejméně 6-8 týdnů. Tento lék začne zvyšovat hladinu serotoninu v mozku, jakmile jej užijete, i když pravděpodobně budete muset tento lék užívat pravidelně po nějakou dobu, než pocítíte jeho plné terapeutické účinky.